Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Doğuştan gelen problemler sebebiyle günümüzde erkek meme ameliyatı, daha çok meme ucu küçültme uygulaması üzerinden ele alınmaktadır. Erkeklerde meme dokusunun çift veya tek taraflı olarak büyümesinden kaynaklı, kadın memesine benzeyen bir görünüm meydana gelebilmektedir. Bu hastalığa verilen isim ise Jinekomasti olarak biliniyor. Kişinin günlük yaşantısını ve giyim tarzını etkileyen bu problem, aynı zamanda psikolojik olarak da öz güven kaybı yaratmaktadır.

Oldukça kolay bir tedavi yöntemi bulunan jinekomasti, günümüzde uzman doktor kontrolü altında sorunsuz şekilde uygulanabilmektedir. Özellikle jinekomasti problemiyle karşı karşıya kalan erkekler, bazı belirtiler karşısında mutlaka doktora başvurmalıdır. Çünkü bu belirtiler kansere yol açabilme sorunu teşkil ediyor.

– Meme bölgesinde ağrı,

– Şişlik,

– Gerginlik hissi,

Bu tür belirtiler ortaya çıktığı zaman hemen doktora başvurulması gerekmektedir.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Ne Tür Durumlarda Jinekomasti Görünür?

Patolojik jinekomasti çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde belli başlı bazı belirtiler karşısında ortaya çıkabilmektedir.

– Kadınlık hormonunun (Östrojen) artış gösterdiği zamanlarda,

– Madde kullanımı ya da bazı ilaçların tüketimi,

– Erkeklik hormonunun (Androjen) azaldığı dönemlerde,

– HIV ve benzeri gibi temeli bilinmeyen hastalıklarda,

Belirtiler ne olursa olsun günümüz teknik ve yeni nesil yöntemleri sayesinde, kolaylıkla jinekomasti ameliyatı yapılabilmektedir. Böylece istenilen o erkeksi görüntü sağlıklı şekilde elde edilebilmektedir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Erkeklerde jinekomasti tedavisi yapılan muayeneye bağlı olarak teşhis üzerinden ele alınmaktadır. Probleme yönelik tedavi uygulanmakta ve sorun ortadan kaldırılmaktadır. Yaşanan yeni gelişmeler sayesinde cerrahi yönden hızlı, güvenilir ve etkili şekilde tedavi yöntemi ele alınabiliyor. Bu konuda yapılan cerrahi müdahale ile temel amaç fazla deriyi almak iken; aynı zamanda doğru simetri ve ideal vücut şeklini yakalamak için operasyonel müdahale gerçekleştirilmektedir.

Bölgede erkeksi bir görünüm oluşturacak simetrik ve şekilli göğüs yapısı yakalanabilmesi adına, fazlalık doku alınmakta ve ideal estetik görüntü elde edilmektedir. Ayrıca eski dönemlerde çok sık görülen meme başı ve çevresindeki çöküklük sorunları, tıbbi açılan modern cerrahi teknikler sayesinde artık bütünüyle ortadan kalkmış durumda.

Erkek Meme Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Farklı anestezi yöntemlerine bağlı olarak ele alınan erkek meme ameliyatı (Jinekomasti) sonrası, doktorun kararına göre aynı gün taburcu olunabilmektedir. Eğer gerekli görülürse bir gece hastanede kalınabilir. Enfeksiyonlardan korunmak için antibiyotik kullanımı gerçekleştirilirken, hafif ağrılar için önerilen ağrı kesicileri kullanılmaktadır. Ameliyat bölgesinde ilk birkaç gün süreyle şişlik, morarma, batma, yanma hissi, uyuşma ve kol hareketlerinde ağrı gibi geçici durumlar yaşanabilmektedir.

İlk 1 ay süresince operasyonun yapıldığı bölgeyi baskı altına almak için korse kullanılması gerekir. Daha sonra yapılan ilk kontrolünün ardından kişi banyo yapabilir ve günlük yaşamını rahatlıkla dönüş sağlayabilir. Farklı amaçlar altında kadınlar kadar erkekler de sağlık sorunu ve ideal vücut yapısına uyum sağlayacak görseli yakalayabilmek adına, meme ameliyatı olabilmektedir.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.