Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Belirli bir zaman içerisinde ortaya çıkan kırışıklık ve derideki çizgiler botulinum toksin uygulamasıyla yok edilir. Yapılan tedavinin ardından 4 ile 6 ay arasında etki gösteren uygulama, bölgeye ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca yaş da yapılan uygulamalardaki durumu etkileyen en önemli unsurlar arasında yer alır. Botulinum toksin uygulaması hamile ve emziren kadınlar haricinde hemen hemen herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır.

Yüz Botulinum Toksin Uygulaması kırışıklık giderme amaçlı olarak yüzde bulunan mimik kaslarına uygulanır ve bilinçli ya da farkında olmadan yapılan mimiklerin yumuşatılmasını sağlayarak kırışıkların önlenmesine yardımcı olur. Botulinum toksini olarak adlandırılan ve uygulama yapıldığı alanda sinirler ile kaslar arasında oluşan bağlantının engellenmesini sağlayarak kasların geçici bir şekilde çalışmamasına yardımcı olan bir ilaçtır. Yüz botulinum toksin uygulaması ile ciltte oluşan çizgileri ve kırışıklıkları geçici olarak yok etmek mümkündür. Etki süresi 4 ila 6 ay arasında değişir ve bu süre genelde kişinin cilt yapısı ile alakalıdır.

Çok kısa süren ve oldukça etkili bu uygulama, vücudun farklı bölgelerinde pek çok yer için ele alınmaktadır.

– Kazayağı

– Boyun

– Alın

– Kaş aldırma

– Kızgınlık çizgisi

– Terlemeyi önleme

Yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika süren tedavi herhangi bir acı ve sızı hissedilmeden başlayarak son bulur.

Yüz bölgesinde yer alan pek çok farklı kısım için botulinum toksin uygulaması ele alınabilmektedir. Daha genç, güzel ve diri bir cilde sahip olabilmek adına ameliyatsız yöntem üzerinden uygulama gerçekleştirilir. Göz çevresi, alın, burun yan duvarı, kaş arası, dudak üzerinde yer alan ince çizgiler ve ağız ile boyun çevresindeki kırışıklıklar gibi pek çok bölüme müdahale edilmektedir. Böylece yaşlı, yorgun ve üzgün yüz ifadesi bütünüyle ortadan kaldırılır.

Daha dinç bir yüz ifadesi ile öz güvenli yaşam elde edebilmek için uzmanlar kontrolünde botulinum toksin uygulaması ele alınmakta; ameliyatsız yöntem ışığı altında gerçekleştirilmektedir. Mimik kaslarının geçici olarak kasılması konusunda bloke koyan bu uygulama, yüz kasları anatomisini iyi bilen deneyimli ve tecrübeli kişilerce ele alınmaktadır. Oldukça ince uçlu bir iğne ile kırışıklığa sebep olan kasların üzerine uygulanır. Ağrılı bir işlem olmamakla birlikte, kişi tedavinin ardından günlük yaşamına dönüş yapabilmektedir.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Aşırı Terleme Konusunda Botulinum Toksin Uygulaması

Terleme önleyici etkileri de bulunan botulinum toksin uygulaması, ter bezlerinin çok fazla çalışmasına bağlı olarak cilt yüzeyinde salgılanan ter miktarını azaltır. Botulinum toksin uygulaması enjeksiyonları ile yapılan işlemler sonrasında kişi daha az ter salgılamaya başlar. Yapılan işlemler sinir uçlarında ter bezlerini uyaran maddenin salgılanmasını önler ve bu şekilde aşırı terleme durur. Ayrıca botulinum toksin uygulamasının terleme önleyici bir tedavi yöntemi olarak ortalama 20 yıldan buna yana kullanıldığını söylemek doğru olur.

Aşırı terlemeye neden olan koltuk altı, el ve ayak terlemeleri konusunda ter bölgelerine botulinum toksin uygulaması gerçekleştirilmektedir. Yaklaşık olarak 6 ay süresince aşırı terlemeye neden olan unsurlara engel konulur. Ter bezlerinin yoğun olduğu bölgeye uygulanan tedavi, krem ya da lokal uyuşturucular kullanarak acısız ve ağrısız şekilde yapılır. Böylece sosyal yaşamda çok daha öz güvenli ve rahat bir hayat sürme şansı elde edilir.

Yüzde Botulinum Toksin Uygulama Alanları ve Sonrası

Estetik meme cerrahisi yaptırırken öncelikle işlemi yapan kliniğin tam donanımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Cerrahi işlem tam donanımlı bir ameliyathanede ve genel anestezi altında yapılır. Talep edilen işleme göre operasyonun seyri değişiklik gösterebilir. Meme büyütme operasyonlarında genellikle içi sıvı dolu olan bir silikon tercih ediliyor. Yerleştirme işlemi için meme altından yaklaşık 4 cm’lik bir kesi açılır.

Silikon protezler meme kasının altına yerleştirilebileceği gibi meme dokusunun altına da yerleştirilebilir. Genellikle hastanın durumuna göre cerrah uygulama biçimine karar verir. Protez tipleri de yuvarlak, damla biçimli ve pütürlü yüzeyli alternatiflere sahiptir. İşlem yaklaşık 1 ile 2 saat sürer. Hasta bir gün hastanede dinlendirilir.

– Yaşlı ve yorgun bir görüntüye sebep olan alın çizgileri

– Göz kenarındaki kırışıklıklar (Kazayağı)

– Kızgın bir ifadeye sebep olan kaş arası çizgiler

– Üst dudak üzerinde yer alan çizgilerinin düzeltilmesi

– Kaşların kaldırılması ile istenilen görselin yakalanması

– Boyun derisindeki kırışıklar ile bantların düzeltilmesi

Ameliyatsız uygulama olarak çok daha genç ve güzel bir görünüm olanağı sağlayan botulinum toksin uygulaması sonrası, kişi günlük yaşamına hemen dönüş yapabilmektedir. Ancak uygulamanın yapıldığı bölge için birkaç gün süresince spor yapılmamalı; kuaföre ve saunaya gidilmemelidir.

Botulinum toksin uygulaması işlemleri sonrasında yüzde herhangi bir şekilde iz, şişlik, kabarıklık, morluk veya kızarıklık gibi durumlar oluşmaz. Ortalama 15 dakika kadar süren işlem sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Bunun yanında işlemler sonrasında ince çizgiler ve kırışıklıklar kaybolmaya başlar. Alın bölgesine yapılan uygulama sonrasında kaşlarını kaldıran kişi alın çizgilerinin daha az belirgin olduğunu ya da tamamen kaybolduğunu görür. Uygulamanın tam etkisi yaklaşık 1 hafta içerisinde kendisini gösterir.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.