Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz ve boyun bölgesi için uygulanan germe operasyonu, cilt altına yerleştirilen iplerin etkisiyle estetik amaçlı daha genç bir görünüm yaratmasıdır. Ameliyatsız şekilde ele alınan yüz germe operasyonu, hafif ve orta dereceli sarkma ile kırışıklık sorunları için uygulanmaktadır. İki değişik yöntem üzerinden uygulanan bu operasyon, kişinin daha genç bir görünüm yakalamasına olanak tanıyor.

Yüz bölgesinde yer alan yumuşak dokuların mekanik olarak daha yukarı çekilmesi suretiyle, kullanılan ip üzerindeki çentik etkisiyle ilk uygulama ele alınır. Böylece çok daha gergin bir yapı oluşturulur. Ayrıca fibrolastik aktivasyon artırılmak suretiyle kolajen üretimini desteklenmesi sağlanır. Sonuç olarak daha gergin, parlak ve sıkılaşmış bir cilt yapısına sahip olma şansı elde edilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonları
Hakkında Her Şey

Ameliyatsız yüz germe operasyonları başarı sağlaması ve hasta görüşleri sayesinde her geçen gün ve her geçen yıl popülerliğini korumaya devam ediyor. İnsanlar yaş almaya devam ettikçe yüz hattında çeşitli kırışıklıklar meydana geliyor. Bu kırışıklıklardan rahatsız olan ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak isteyen kişiler yüz germe işlemlerine başvuruyor. Tıp ve teknolojinin gelişimi sayesinde yüz germe işlemleri artık ameliyatsız olarak gerçekleştiriliyor. Yüz germe işlemlerinde kullanılan yöntemler arasında özel olarak geliştirilen ve yüz germe işlemini yaptırmak isteyen kişilerde kullanılan Ultra Matrix Tekniği, Örümcek Ağı Tekniği, Altın Üçgen ve benzeri teknikler ile uygulama yapılır ve yüz germe işlemi olumlu sonuçlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

  Öncelikle hasta, doktor tarafından detaylı şekilde muayene edilir. İplerin yerleştirileceği doğru hat giriş çıkışlarının tespit edilebilmesi için, yüz bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkların yönleri belirlenir. Lokal anestezi üzerinden uygulanan bölgeye yapılan müdahale ile beraber, antiseptik solüsyonlarla bölge temizlemesi yapılarak gerçekleştirilir.

  Uygun olan bölgelerden iğne ve kanüllerle giriş yapılır. PLA ile PDO yapısına sahip olan ipler cirit altına dikkatli şekilde yerleştirilir. Uygulamanın sona ermesinin ardından güneş koruyucusu ile birlikte antibiyotik içeren kremler kullanılır. Hasta taburcu edildikten 1 ay sonra ilk muayene gerçekleştirilir ve sonuç doktor tarafından detaylı şekilde incelenir.

 • Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Neden Yapılır?

  Farklı sebeplerden dolayı yüz bölgesinde meydana gelen yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilmek için, estetik amaçlı yüz germe operasyonu uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde meydana gelen farklı problemler nedeniyle bu uygulama, değişik yöntemler üzerinden ele alınarak gerçekleştirilir.

  – Yanak ve orta yüz bölgesinde düşüklük,

  – Kaş düşüklüğü,

  – Yanaklarda hacim kaybı,

  – Yüz ovalinin doğal etkisini kaybetmesi,

  – Çene hattındaki deri sarkmaları,

  – Boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar,

  Hasta doktor arasında yapılan konuşma ve muayenenin ardından, bölgedeki hasara bağlı olarak uygulanacak farklı yönteme karar verilir ve uygulanır. Böylece istenilen bölgelerde dolgunlaşma, Nazolabial olukların azalması, yüz ovali düzelmesi ve çene hattı belirginleştirme gibi olumlu sonuçlar ortaya çıkar.

 • Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Ne Kadar Süre Kalır?

  Ameliyatsız yüz germe estetiği olmaya karar veren kişilerin en çok araştırdığı konulardan bir tanesi yüz germe işleminin yüzde ne kadar kalıcı olmasıdır. Ancak herkesin cilt yapısı birbiri ile aynı olmamasından dolayı kişiden kişiye göre yüz germe işleminin kalıcılığı farklılık gösterebilir. Ortalama bir süre söylenecek olur ise iki ila beş yıla kadar yüzünüzde ameliyatın kalıcılığı mevcut olacaktır.

 • Yüz Germe Operasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

  Yüz germe operasyonun ardından sağlıklı bir sonuç alabilmek için, müdahale sonrası dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı unsurlar bulunuyor.

  – Oluşabilecek ödem, morluk ve şişliklerin azaltılabilmesi için 2 saatte bir 15 dakika süreyle buz ile bölgeye kompres yapılmalıdır,

  – Doktorun gerekli gördüğü zamanlarda ödem, şişlik ve morluklar için oral ilaçlar ya da farklı krem çeşitleri kullanılabilir,

  – 1 hafta boyunca yüz üstü yatmamaya özen gösterilmelidir,

  – İlk 24 saat boyunca makyaj yapılmamalı; masaj yapılmamalı, yüz ovuşturulmamalı, sıcak banyoya girilmemeli ve güneşin ultraviyole ışınlarından uzak durulmalıdır,

  – Mümkün olduğu kadar kan sulandırıcı ilaçlar, ağrı kesiciler, aspirinler, alkol ve sigara kullanılmamalıdır,

  Doktor kontrolünde bu gibi farklı kurallara uyarak, kısa süre içerisinde gündelik yaşamınıza dönebilir; genç bir görünüm ile yeniden yüksek bir özgüvene sahip olabilirsiniz.

 • Ameliyatsız Yüz Germe İşlemlerinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

  Ameliyatsız yüz germe diğer bir adıyla “Fransız askısı” işlemlerinde farklı farklı yöntemler kullanılıyor. Bu yöntemler şu şekildedir;

  Lazerlift İle Yüz Germe Operasyonu: Cildin altında ki dokular lazer sistemi ile ısıtılır ve yüze uygulanır. Cilde kolajen enjekte edilerek cildin esnekliği geri kazandırılır.

  Mikro Fokuslu Yüz Germe: ses dalgaları ile yapılan ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Ses dalgaları cildi hiçbir şekilde yaralamadan cilt altına nüfuz eder ve yüz germe işlemi gerçekleştirilir.

  İple Yüz Germe İşlemi: Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde en sık tercih edilen yöntemdir. İpler dilerseniz zamanla vücuttan atılır ya da kalıcı olarak yüzde kalır. İnce bir doku halinde hastanın yüzüne işlenir ve yüz germe işlemi yapılır.
  Yüzünüzde ki kırışıklıklardan kurtulmak ve daha genç bir görünüme kavuşmak için ameliyatsız yüz germe estetiği yaptırarak cildinizde ki kırışıklardan kurtulabilir ve daha dinamik bir cilde kavuşabilirsiniz.

tel