Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Lipofilling

Yüz ve vücut kusurlarının giderilmesinde adeta bir devrim niteliğinde olan lipofilling uygulaması, vücudun herhangi bir bölümünden alınan yağ dokusunun yine vücudun ihtiyaç duyulan bölgelerine enjekte edilmesidir. Vücut hatlarını düzeltmek, kırışıklıkları gidermek, dudakları dolgunlaştırmak, zayıf yüzleri daha dolgun bir hale getirmek, yüzde asimetri problemlerini gidermek ve doku hacmi azalmış bölgelere yağ enjekte ederek estetik kaygıları gidermek için yapılan bir işlemdir.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Lipofilling (Yağ Dolgusu) Tedavisi

Uygulandığı bölgede doğal bir görünüm elde edilmesini sağlayan yağ dolgusu (lipofilling) uygulaması, karın, bel veya başka bir bölgeden alınan yağların sorunlu bölgelere enjekte edilmesidir. Genel anestezi altında plastik cerrahlar tarafından yapılan bir tedavi şeklidir. Detaylı fiziki muayene sonrası hasta beklentilerine göre tespit edilen sorunlar için gerekli yağ dokusu uygulamasına karar verilir. Alınan yağ miktarı fazla olmadığından yağ alınan bölgede değişiklik fark edilmeyecektir. Yağ dokusunun doğru bir şekilde alınması dokuları iyileştirici etkisinin kaybolmaması için önemlidir. Bu nedenle yağ dokusu uygulaması uzman plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Yağ Enjeksiyonuna Ne Zaman Karar Verilir?

Yüz bölgesinde kırışıklık veya çukurlaşmada, geçici dolgulara göre daha kalıcı sonuç elde etmede, vücut hatlarını iyileştirmede, yara izlerini düzeltmede, vücuttaki çöküntüleri düzeltmede, el ve yüz gençleştirmede ve meme estetiğinde yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılmaktadır. Bu tür sorunlarla bir estetik uzmanına başvuran bir hastaya, detaylı fizik muayeneden sonra uygulanacak yağ enjeksiyonuna karar verilir.

Lipofilling (Yağ Dolgusu) Tedavisinin Avantajları

Hastanın kendi vücut yağının kullanıldığı lipofilling (yağ dokusu) tedavisi, yabancı maddeler karşı alerjisi olan hastalar için idealdir. Alerji reaksiyon riskinini mimimize edildiği bir tedavi şekli olup yağ transferi sonrası hem doğal hem hem uzun ömürlü hem de güvenilir bir iyileştirme elde edilir.

Noninvazif bir yöntem olarak yüzde yenileme için tercih edilmektedir.

Kullanıldığı Alanlar:

– Yüze yağ transferi

– Meme büyütme

– Meme implantları uygulaması sırasında yağ grefti kullanımı

– Meme rekonstrüksiyonu

– Dudak dolgusu

– Vücutta çöküntü

– Asimetri problemleri

Lipofilling (Yağ Dolgusu) Tedavisi Sonrası

Lipofilling (Yağ Dolgusu) tedavisi sonrası yağ enjeksiyonu yapılan bölgede şişlik, morarma veya uyuşukluk görülebilir. Vücudun belirli bölgelerinden alınan yağların özel işlemler sonrası hacim kazandırılmak istenen bölgeye enjekte edilmesi olan lipofilling, seçkin sağlık merkezlerinde yaptırılması gereken bir işlemdir. Kalıcı ve başarılı sonuçlar veren bir estetik uygulama olup uzmanlar tarafından yapılması önemlidir. Operasyon sonrası şişlik, morarma veya uyuşukluk 7-10 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. İlk 6 ayda enjekte edilen yağın yaklaşık yarısı vücut tarafından emilir. Emilmeyen yağ ise kalıcıdır. Yağın alınış şekli ve transferinde kullanılan cerrahi malzemelerin yağ dokusunun canlı kalmasında rolü büyüktür.

Operasyondan 10 gün önce hasta kan sulandırıcı ilaç kullanımını bırakmalı, operasyon sonrası doktorun verdiği ilaçları düzenli kullanmalıdır.

Ödemin azalması için soğuk kompres önerilmektedir.

Yağ enjekte edilen bölgenin operasyondan 1 gün sonra yıkanmasında bir sakınca yoktur.

Nemlendirici kullanılabilir, hafif masajla işlem alanı rahatlatılabilir.

Aşırı sıcak ve buhardan kaçınmak önemlidir.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.