Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Güzel bir yüze sahip olmada orantılı yüz hatları önemlidir. Günümüzde yüz gençleştirme ve orantısızlıkları gidermede yüz implantları kullanılmaktadır. Alın, burun, elmacık kemikleri ile çene bölgesindeki orantısızlıklar giderilerek yüzün tüm yapılarının birbiri ile uyumlu ve doğal görünmesi sağlanmaktadır. İskeletsel eksiklikler giderilirken, asimetri sorunları da düzeltilerek yüzün hem ön hem de yan görünümünde karakteristik bir görünüm elde edilmektedir.

Geçmişte yüz implantları için hastadan alınan kemik ve kıkırdak yapı kullanılırken, günümüzde hazır ve şekilli implantlar kullanılıyor. Titiz araştırmalar sonucu üretilen bu implantların ömür boyu hastada kalması planlanırken, hastanın isteğine göre kolayca çıkarılabiliyor.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Elmacık Kemiği İmplantları

Zigoma yani elmacık kemiği implantları diğer implantlara göre çok daha uzun yapıdadır. 35 ile 50 mm arası olan elmacık kemiği implantları, elmacık kemiğinin çok daha belirgin olmasını sağlamak için kullanılır. Elmacık kemiği çıkıntısının yetersiz olduğu durumlarda, elmacık kemiği implantları ile bu bölgenin projeksiyonu arttırılır. Ağız içinden bir kesi yapılır ve zigoma implantları yerleştirilir. Lokal anestezi, sedasyon veya genel anestezi altında yapılan operasyon sonrası herhangi bir iz kalmaz. Burun estetik operasyonu ile birlikte aynı seansta yüz orantısı dengelenebilir. Hasta operasyonun yapıldığı gün evine dönebilir.

Elmacık Kemiği İmplantı Kimlere Yapılabilir?

Elmacık kemiği değerlendirmesinde üst çene gelişimi önemlidir. Özellikle erken yaşta üst çene dişlerini kaybeden veya çene kemiği ileri derecede eriyen hastalara uygulanan elmacık kemiği implantları, kaza veya çene tümörleri nedeniyle üst çene kaybı olan hastalara da uygulanmaktadır.

Diş implantına imkan vermeyen çene kemiği kayıplarında ve üst çene kemik erimesi olan hastalarda uygulanan bir operasyon olarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Yüze simetrik bir görünüm ve orantı kazandıran ve birçok estetik sorunu ortadan kaldıran yüz implantı uygulamaları, alanında uzman diş hekimleri tarafından muayenehane ortamında yapılmalıdır.

Çene İmplantları

Çene implantları çenede 3 farklı bölgeye uygulanıyor. Bunlar; çene ucu, alt çene kemiği (Mandibula) ve üst çene kemiği (Maksilla) implantlarıdır.

Çene ucu implantları

Çene ucu küçük veya geride olanlara uygulanan implantlardır. Çene ucu implantları ile alt çene uzatılarak yüz ile uyumlu bir yapıda olması sağlanır. Gözenekli bir yapıya sahip olan Medpor implantların gözeneklerine zamanla kemik hücreleri girer ve o bölgede kemikleşme olur. Lokal anestezi, sedasyon veya genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Operasyon çene altından veya ağız içinde dudak ve dişler arasındaki bölgeden yapılır. Herhangi bir iz bırakmayan operasyon sonrası hasta aynı gün evine dönebilir.

Alt çene kemiği implantları

Çene köşesi ile ilgili yetersizlik veya orantısızlıkta uygulanan implantlardır. Yüzde en çok dikkat çeken bölgelerden olan alt çenede yaşanan kemik kaybı, çene köşesinin estetik açıdan sorun yaratacak derecede belirsiz olması gibi durumlarda uygulanır. Bunun yanında yüzün diğer bölgeleri ile orantısız olması durumunda alt çene kemiği implant uygulaması ile orantısızlık giderilmektedir. Ağız içinden açılan küçük bir kesiden implant yerleştirilerek çeneye yeni bir boyut kazandırılır. Çoğunlukla genel anestezi altında yapılan bir operasyon olup, ilk günler sıvı ve yumuşak gıdalarla beslenme önerilir.

Üst çene kemiği implantları

Üst çene kemiğinin az geliştiği veya yetersiz olduğu durumlarda uygulanmaktadır. Üst çene kemiği implantları ile yanak ve burun kenarının daha karakteristik bir görüntüye kavuşması sağlanır.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.