Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Vücut estetiği aşırı kilo kayıpları sonrasında vücutta şekillendirme amaçlı yapılan estetik işlemler olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında doğuştan gelen yapısal bozukluklar da yine vücut estetiği içerisinde yer alan özel işlemler ile ortadan kaldırılır. Kadınların yanı sıra erkekler için de uygulanabilen vücut estetiği operasyonları, daha sıkı ve fit bir vücuda sahip olma konusunda oldukça etkili sonuçlar doğurur. Kadınlar genel olarak göbek, basen ve kalça gibi bölgelerinde meydana gelen aşırı yağlanmalardan bu yöntemler sayesinde kurtulur. Karın germe ve popo büyütme ameliyatları da son dönemlerde çok fazla tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır.

Vücut Estetiği Hakkında Bilgi

Vücut estetiği, genel olarak vücut güzelliğine önem veren ve vücudun farklı bölgelerinde oluşan şekilsel bozukluklar için uygulanır. Vücuttaki deformasyonların, kontür ve geçişlerin düzeltilmesi ya da vücudun en ideal formuna ulaşması vücut estetiği bünyesinde yer alan uygulamalar ile gerçekleştirilir. Hem kadınlar hem de erkekler için tercih edilen bu uygulamalar sayesinde daha fit bir vücuda kavuşmak mümkün olur. Diğer yandan teknoloji alanında meydana gelen gelişmeler ile vücudun hemen her bölgesinde istenen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Kendi branşında uzman bir hekim ile yapılan uygulamalar sonrasında her kadın ya da erkek vücudunu istenen şekle sokabilir ve daha etkili bir görünüm elde edebilir.

Yapılan Operasyonlar

Vücut estetiği pek çok farklı operasyonel uygulamalar ile karşımıza çıkar. Bu operasyonlar ile vücudun hemen her bölgesine etki etmek ve istenen bir vücut formuna ulaşmak mümkün olur. Genel olarak bakıldığında ise vücut estetiği kapsamında yapılan operasyonlar aşağıdaki gibi karşımıza çıkar;

Liposuction – Yağ Aldırma

Kol Germe Ameliyatı

Bacak Germe Ameliyatı

Vücut Şekillendirme

Kalça Estetiği

Yağ Enjeksiyonu

Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe Ameliyatı

Bu operasyonlardan her biri vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen sorunları düzeltmeye ya da şekil bozukluklarını gidermeye yarar. Uzman hekimler ile gerçekleştirilen başarılı bir operasyon ile vücudun herhangi bölgesinde istenen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Özellikle kadınlar, vücutlarında beğenmedikleri bölgeler için bu uygulamalardan herhangi birini tercih eder ve hayal ettiği vücuda kısa süre içerisinde kavuşur.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.