Kepçe Kulak Estetiği

En yaygın operasyonlar arasında yer alan kepçe kulak estetiği, diğer ismi ile otoplasti olarak bilinmektedir. Genetik açıdan ortaya çıkan iki farklı unsur, kulakların istenmeyen görüntüsü nedeniyle yüz hatlarını da etkilemektedir. Bunlardan birinde kulak olması gereken açıdan geniş görünürken, diğerinde ise kulak kıvrımları istenmeyecek kadar düz bir görünüme sahiptir.

Böylesi sorunlar karşısında hasta için cerrahi bir müdahale gerçekleştirilir. Basit şekilde ele alınan ve fazla risk taşımayan kepçe kulak estetiği, kişinin sosyal yaşamında hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendisini iyi hissetmesine olanak vermektedir. Özellikli olması gerekenin aksine kıvrımlı bir kulağa sahip olunması ya da kulakların yanlara doğru genişlemesi, en çok görünen sorunlar arasında yer almaktadır.

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Kimler İçin ve Ne Zaman Yapılır?

Genel olarak genetik açıdan meydana gelen doğal görünümü dışında kulak şekli nedeniyle, kepçe kulak estetiği uygulanmaktadır. Özellikle yaklaşık olarak %85 oranda kulak yapısı 5 ya da 6 yaş sınırında tamamlanır. Bu yaşlarda estetik ameliyatın ele alınması ve uygulanması, gelecekte daha doğal bir görünüm yakalanmasına olanak vermektedir.

Tabii duruma bağlı olarak yetişkin dönemlerde de kepçe kulak estetik ameliyatının uygulanması günümüzde oldukça kolay. Böylece yüze göre geniş bir yapıyla açılmış olan kulaklar yeniden doğal görünüme kavuşabilmektedir. Kulak yapısından estetik olarak memnun olmayan, genetik açıdan yanlara doğru genişlemiş kulak kepçeliği ile kulak kıvrım problemi için, operasyonel müdahale gerçekleştirilebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

    Kepçe kulak estetik ameliyatı adım adım ele alınmaktadır. Yetişkinlerde lokal anestezi üzerinden uygulanırken, çocuklarda ve lokal anestezi yapılamayacak bireylerde genel anesteziyle estetik operasyon gerçekleştirilmektedir. Operasyon sırasında kulağın arka kısmından bir kesi alınır. Bu bölüm kıkırdak törpüsü üzerinden inceltilir ve daha sonra kesilen yer dikkatli şekilde dikilir.

    Dikiş kulağın arka kısmında kaldığından dolayı günlük yaşamda herhangi bir şekilde kötü görüntü oluşmaz. Estetik açıdan doğal görünümü hiçbir şekilde bozmaz ve operasyon yapıldığını yalnızca hasta bilir. Böylece kepçe kulak estetik operasyonu tamamlanarak; kişinin kısa süre içerisinde günlük yaşamına dönmesine olarak verilir.

  • Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Sonrası

    Kepçe kulak ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir. Operasyonun yapıldığı bölgeye bandaj uygulanır ve bu süre zarfı içerisinde şişlik ile bazı kızarıklıklar oluşabilir. Ciddi bir risk taşımayan basit bir operasyon olduğundan dolayı ağrı hissedilmez. Ameliyattan sonra doktor kontrolü altında verilen ağrı kesiciler ile hafif ağrıların da hissedilmesine engel olunur.

    Çekici bir görünüm yakalamak ve kulaklarınızdan rahatsız olmadan özgüvenli şekilde, normal yaşama devam edebilmek için, uzman doktor kontrolü altında kepçe kulak estetiği ameliyatı olabilirsiniz. Gerçekleştirilen ameliyat kalıcı olup herhangi bir şekilde deforme yaşanmaz. Bir ay içerisinde kulaklarınızda yaşadığınız estetik kaygıdan kurtulabilir; gündelik sosyal yaşamınıza keyifli şekilde dönebilirsiniz

tel