Boyun Germe (Gıdı Estetiği)

Gıdı Estetiği

Çene kısmından boynun alt bölümüne kadar olan alan için boyun germe ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Pek çok farklı sebepten dolayı kişinin olduğundan daha yaşlı bir görünüme girmesi sebebiyle, bu estetik operasyon günümüzde yoğun olarak değerlendiriliyor. Sarkma, karışıklık ve aşırı yağlanma gibi nedenler söz konusu olduğunda, ele alınan farklı uygulamalar üzerinden çok daha genç bir görünüm sağlanıyor.

Genel olarak fazla kilo almanın verdiği yağlanma nedeniyle, gıdı bölgesi zamanla hem kadınlarda hem de erkeklerde sarkık bir görüntü oluşturur. Ancak cilt yapısından ötürü erkeklere göre kadınlarda bu problem çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. Uzman doktor kontrolünde yapılan muayene ile beraber, boyun germe ameliyatı ele alınmaktadır.

Gıdı Estetiği Hangi Sebeplerden Dolayı Uygulanır?

Daha genç ve diri bir cilde kavuşabilmek için günümüzde boyun germe (gıdı estetiği) operasyonu gerçekleştirilmektedir. Bu işlem 30 yaş ile beraber farklı sebeplerden dolayı yapılabilmektedir.

 • Aşırı kilo verilmesi ile gıdı bölgesinde oluşan sarkık durumu,

 • Yerçekiminin getirdiği etki nedeniyle gıdı bölgesinin sarkması,

 • Sigara, alkol, yaşlanma ve yoğun güneş ışığı,

 • Genetik yatkınlık,

Bu gibi nedenlerden dolayı gıda estetiği uzman doktor kontrolü altında yapılmakta; uygulanan bölgede cilt yeniden doğal ve genç bir görünüm elde etmektedir. 1,5 – 2 saat içerisinde son bulan boyun germe operasyonu, yapılan periyodik kontrollerin ardından sağlıklı bir cilde kavuşma şansı sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Boyun Germe Ameliyatının Teknikleri Nelerdir?

  30 yaş ile beraber gıdı deformiteleri ortaya çıkmaya başlar. İleri yaşlara oranla 30’lu yaşlarda deri elastikiyeti daha iyi olduğundan, lokal anesteziyle liposuction yöntemi üzerinden operasyon gerçekleştirilmektedir. Bölgede yer alan fazla yağ 2 mm’lik kanüller üzerinden alınır ve bununla beraber gerdirme işlemi sağlanır. Zaten kalan deri zaman içerisinde toparlayarak daha estetik bir görünüm yakalama imkanı vermektedir.

  50 yaşından sonra deri elastikiyetini kaybettiğinden dolayı gıdı estetiği, liposuction yöntemiyle istenilen görünüm sağlayamaz. Bu yüzden bölgedeki fazla yağ cerrahi müdahale ile çıkarılmaktadır. Bu yöntem ile yalnızca çene altında iz kalmakta ve zaman içerisinde bu iz bir çizgi haline gelmektedir. Fazlalık deri ise kulak arkasında toplanır.

 • Boyun Germe (Gıdı Estetiği) Sonrası

  Ameliyatın ardından ilk birkaç gün boyunca şişlik, morluk ve ödemin oluşması normaldir. Hastanın yeme içme ile ilgili herhangi bir kısıtlamaya gitmesine gerek yoktur. Operasyon sonrası herhangi bir dikiş alımı yapılmaz; dikişler doğal bir süreç içerisinde kendiliğinden atılır.

  Bölgeden alınmış olan yağlar nedeniyle derinin tekrar gergin bir yapıya kavuşabilmesi için, 4 ya da 5 ay gibi bir süre gerekmektedir. Kullanılan yönteme bağlı olarak uygulanan bölgede, çenenin alt kısmında 3 veya 4 cm’lik izler oluşur. Bu izler en fazla 1 yıl içerisinde beyaz bir çizgi halini alır. Sonuç olarak çok daha gergin ve genç bir boyun bölgesine sahip olma şansı elde edilir.

tel