Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Genetik açıdan meme uçlarındaki küçüklük ya da büyüklük oluşumu, estetik açıdan memnun etmeyen bir görüntü oluştururken, işlevsel olarak da problemler yaratabilmektedir. Yeni nesil teknik yöntemler eşliğinde ve uzman doktor kontrolünde, meme ucu estetiği günümüzde oldukça kolay şekilde uygulanabilmektedir. Özellikle çökük meme ucu doğum sonrası emzirmeye engel olacak boyutlara ulaşabildiğinden, bu operasyon önem teşkil etmektedir.

Çökük meme problemine bağlı olarak süt kanallarının yeterli derecede gelişmeme süreci ortaya çıkmaktadır. Bu durum neticesinde emzirme süreci önemli problem yaratmaktadır. Tabii tıbbi olarak ise bir sakınca yaratmayan büyük ya da küçük meme büyüklüğü, estetik olarak kişiyi rahatsız edebilmektedir. Özellikle kıyafetler üzerinden belirgin olarak öne çıkması, sosyal yaşamı etkilemekte ve kişi de özgüven kaybı yaratabilmektedir.

meme ucu estetiği, Meme Ucu Estetiği

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Meme Ucu Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Meme ucu estetiğinin ardından hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Fakat doktorun kararına bağlı olarak bir gece hastanede kalınabilir. Çok düşük ağrılara sebep olan meme ucu estetiği için önerilen bazı ağrı kesiciler kullanılmaktadır. Uygulanan bandajlar 3-4 gün içerisinde çıkarılır ve bölgede meydana gelen şişlik birkaç gün içerisinde yok olur.

Ameliyatın ardından yaklaşık olarak 2 hafta süreyle sporcu sutyeni kullanılması gerekmektedir. Her ne kadar birkaç gün içerisinde günlük yaşama dönüş yapılabilse dahi; mutlaka en az 1 ay kadar ağır spor ve bu gibi uygulamalardan uzak durmaya özen gösterilmelidir. Bu ameliyatın ardından herhangi bir şekilde meme ucunda his kaybı yaşanmaz. Özellikle süt kanalları zarar görmediği için, bu operasyon emzirmeye herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

meme ucu estetiği, Meme Ucu Estetiği

Kimler Meme Ucu Estetiği Olabilir?

Fiziksel olarak yetişkin dönemi tamamlamış, görsel olarak meme ucundan memnun olmayan her kadın bu estetik ameliyatı olabilir. Ayrıca meme ucu şekillerinde bozulmalar meydana getiren belli başlı bazı hastalıklar karşısında da operasyonel müdahale yapılabilmektedir.

– Göğüs travması,

– Meme sarkması,

– Kanser,

– Yanma ya da benzeri travmatik problemler karşısında hasar,

Bu ve benzeri farklı sorunlarla beraber estetik açıdan meme ucu görüntüsünü beğenmeyen kadınlar, uzman cerrah kontrolünde bu operasyona güvenli şekilde girebilir.

Meme Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi ile gerçekleştirilen meme ucu estetiği, günümüzde kolayca yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Uygulamanın temel prensibi meme uçlarını içeri doğru çeken süt kanallarının kopmasına veya kesilmesine engel olarak, serbestleştirilmesi mantığı üzerinden ele alınmaktadır. İleri dönemlerde tekrar etmemesi için meme ucu altına kas ve yağ takviyesi uygulanmaktadır.

Buna paralel olarak beni ucu büyüklüğü ve küçüklüğü için yapılan operasyon da kolay şekilde ele alınıyor. Yine meme ucu çevresindeki halkaların büyük olmasıyla meydana gelen sorunlar adına işlem kesilerek yapılabilmektedir. Özellikle meme kanseri sonrası ya da doğuştan gelen bazı durumlarla, meme uçlarının ortadan kalkma problemi yaşanabiliyor. Böyle durumlar için meme ucunu taklit edecek vücudun farklı noktalarından deri alınarak müdahale gerçekleştirilmektedir.

Diğer Hizmetler

Op. Dr. Sedat Baş Hakkında

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.