Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Saç Ekimi

İnsanlık tarihinde en sık rastlanan hastalıklardan biri saç dökülmesidir. Stres, genetik nedenler ve zararlı kozmetik ürünler, saç dökülmesine neden olmaktadır.

Kadınlarda ve erkekler meydana gelen saç dökülmesi, erkeklerde daha fazla meydana gelmektedir. Son yıllarda Fue tekniği ile saç ekim işlemleri, bu hastalığın tedavisinde tercih edilmeye başlanmıştır.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Saç Ekim Tekniği

Bu kategoride iki yöntem bulunmaktadır. Fut ve Fue tekniği, uygulama özelliği bakımından farklılık göstermektedir. Fut tekniğinde, başın arka kısmındaki bölümdeki saç kökleri, derisiyle birlikte alınmaktadır. Bu yöntem, saç ekimi konusunda, istenilen başarıyı gösteremedi.

FUE tekniği ise FUT tekniğine nazaran daha başarılı bir tekniktir. Şu anda saç ekimi işleminde FUE tekniği tercih edilmektedir. Bu teknikte, sadece saçın kök kısmı özel bir kalemle alınmaktadır. Alınan bu kökler, saçın döküldüğü yere özel yöntemlerle ekilmektedir. Ekme işleminden önce, anestezi ve küçük kesik açma işlemi yapılmaktadır. Bu kesiklerin iç kısmına özel kalemlerle bu saç kökleri ekilmektedir.

Saç Ekimi Öncesi Alınması Gereken Tedbirler

1- Kan inceltici ilaç kullanılmamalıdır. Pıhtılaşma problemi meydana gelebilir. Kanın pıhtılaşmasını önleyen bütün ilaçlar, kan akışını hızlandırır. Bu nedenle operasyon öncesi bu ilaçları kullanmamak gerekir.

2- Kan inceltici gıda tüketilmemelidir. Doğal kan inceltici gıdaların tüketimi de aynı etkiyi meydana getirir. Soğan, sarımsak, limon ve benzeri kan inceltici gıdalar alınmamalıdır.

3- Ağızda koku yapan gıdalar tüketilmemelidir. (Sucuk, sarımsak, soğan vb.)

4- Alkol alınmamalıdır. Alkolün alınması durumunda operasyon başka bir tarihe ertelenir.

5- Kan tahlili yapılmalıdır. Bu kan tahlili dikkate alınarak, saç ekim işlemi yapılmaktadır.

6- Hasta uykusuz gelmemelidir. Dinç ve dinlenmiş şekilde gelmelidir. Operasyon esnasında hasta uyutulmamaktadır. Sadece ekim işleminin yapıldığı bölgelerde lokal anestezi uygulanmaktadır.

İstanbul Saç Ekimi

Fue tekniği ile gerçekleştirilen ekim işleminde, saç kökü ve saç derisi incelenmektedir. Bu konuda en çok merak edilen konu, ekilen saçın özellikleridir. Başınızın arka kısmındaki saç özellikleri nasılsa, ekilen yerde çıkacak olan saç aynı özelliklere sahip olacaktır. Başınızın arka kısmındaki saç kökleri ve saç teli zayıfsa, ekilen saç aynı şekilde zayıf olacaktır.

Fiyatlandırma işleminde greft (saç kökü) sayısı dikkate alınmaktadır. Saç kökü adedi, fiyatlandırmanın yanı sıra operasyonun süresini de etkilemektedir. Ekim işlemlerinde, dinlenme molası verilmektedir.

Saç Ekim İşlemi Sonrası

Operasyon sonrasında hasta belli bir süre dinlenmelidir. Ekilen saçların yeni yerine uyum sağlaması zaman alabilir. Bu nedenle hastanın bu süre zarfında dinlenmesi, iyileşme süresini azaltacaktır. Tozlu veya dumanlı ortamlardan uzak durmak gerekir. Ayrıca size verilen talimatlara uygun şekilde yıkama işlemini gerçekleştirmelisiniz. Ekilen saçın uyum sağlaması zaman alacaktır.

Ekim işleminin ardından, hastanın verilen talimatlara uyarak dinlenmesi, iyileşme süresini kısaltacaktır. İyileşme esnasında meydana gelen kaşınma ve benzeri durumlar normaldir. Saçın uyum süreci, her hasta için farklılık arz eder. Bazı hastalar kısa sürede iyileşirken, bazı hastaların iyileşme süresi daha uzun olabilir.