Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Yüz estetiğinde son yıllarda öne çıkan elmacık kemiği estetiği daha doğal, orantılı ve güzel bir görünüm elde etmek için yapılan uygulamalar arasında yer alıyor. Ameliyatsız estetik işlemleri arasında özellikle yüz dolgu uygulamaları, oldukça başarılı ve doğal sonuçlar yaratarak, kişinin daha genç görünmesine ve özgüven kazanmasına olanak tanıyor.

Aşırı kilo kaybı, genetik faktörler ve yaşlanmanın yarattığı sebeplerden dolayı elmacık kemiğinin çökmesi, yüz bölgesinde sağlıksız, üzgün ve yorgun bir ifadenin oluşmasına sebebiyet vermektedir. Ancak günümüzde yapılan estetik operasyon sayesinde elmacık kemikleri daha belirgin olarak öne çıkmakta; cildin gergin ve güzel bir görünüm yakalamasına olanak tanımaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu

Yüz hatlarının elmacık kemiğiyle daha uyumlu hale gelebilmesi için, çökük kısımların dolgu maddesi yardımıyla enjeksiyon kullanılarak hacim kazandırılmasına elmacık kemiği dolgusu denmektedir. Bu konuda sıkça kullanılan dermal dolgu maddesi, daha genç ve diri bir cilt özelliği sağlayan hyluronik asit bazlı dolgu ürünleri olarak doğal bir yapı oluşturmaktadır.

Elmacık kemiklerinin yüz hatlarına uyumlu şekilde çıkık ve belirgin hale gelmesine olanak tanıyan bu operasyonel müdahale, uzman doktor kontrolü altında uygulanır. Yapılan müdahale ile beraber gerekli olan analiz sağlanmakta; ihtiyaç duyulan dermal dolgu maddesi enjeksiyon aracılığıyla ilgili bölgeye aktarılmaktadır.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Uygulanır

Elmacık kemiği dolgusu estetiği anestezik krem sürülerek lokal anestezi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İlgili doku maddesi deri altına, destek dokunun iç kısmına yerleştirilmektedir. Eğer görsel açıdan hacim artışı arzu ediliyorsa kemik doku üzerine yerleşim sağlanmaktadır. Yaklaşık olarak 15 ya da 20 dakika kadar süren bu operasyon, kişinin sorunsuz şekilde günlük yaşamına hemen dönüş sağlamasına olanak vermektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uzman doktor kontrolünde dermal dolgu maddesi ile gerçekleştirilen uygulama, pek çok farklı avantaj sunmaktadır.

– Dolgu maddesi ilgili bölgede yoğunluk yaratmasının yanı sıra, yüz bölgesinde lifting etkisiyle ayrıca toparlanma süreci sağlamaktadır,

– Daha genç ve sağlıklı bir yüze kavuşmak için elmacık kemiği bölgesi istenen orantıda dolgunlaşır,

– Doku kaybı sebebiyle yanakta meydana gelen boşluklar için hacim kazandırılır,

– Burun ile dudak arasındaki nazolabial çizgilerde iyileşme sağlanırken; çene ucu bölgesinde oluşan sarkmalar azaltılır,

– Göz altındaki çukurluk ve morluklar minimum seviyeye indirilir; böylece burun şekli daha ortaya çıkarak alın ile çene çıkıklığında denge yakalanır.

Elmacık kemiği Estetiği Sonrası

Ortalama 15 ya da 20 dakika içerisinde tamamlanan elmacık kemiği estetiği kişinin daha dolgun, öne çıkık, orantılı ve güzel bir yüz hattına sahip olmasına olanak tanımaktadır. Ameliyatın ardından herhangi bir ödem, şişlik, morluk ve ağrı gibi yan etkiler yaşanmaz.

Doktor kontrolünde yapılan periyodik bakım ile beraber kişi günlük yaşamına en hızlı şekilde dönüş sağlar. Kısa sürede tam iyileşme yaşandıktan sonra günlük tüm aktiviteler rahatlıkla yapılabilir.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.