Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Yaşlanma ve yorgunluk belirtilerini ortadan kaldırabilmek için, alt ve üst göz kapaklarındaki torbalanmaların giderilmesi açısından yapılan müdahaleye göz altı torbası ameliyatı (Blefaroplasti) denmektedir. En sık yapılan estetik ameliyatlar arasında yer almaktadır. Özellikle göz kapağının açılmasına dahi engel olan deri fazlalıklarını ve torbalanmaları giderebilmek için oldukça önemli bir yöntemdir.

Gerçekleştirilen bu estetik ameliyatın ardından göz kapağı fonksiyonu yeniden doğal hareketine kavuşabilmektedir. Ayrıca dinamik ve genç bir görünüm sağlayarak, kişinin günlük yaşamda özgüven kazanmasına olarak tanır. Uzman doktor kontrolünde sağlanan göz altı torbası ameliyatının ardından, gerçekleştirilen uygulama uzun yıllar etkisini gösterir. Eğer çok gerekli görülürse ikinci bir ameliyat yapılabilir.

Göz Altı Torbası, Göz Altı Torbası Ameliyatı

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Göz Altı Torbası Ameliyatı (Blefaroplasti) Nasıl Yapılır?

Göz altı torbası ameliyatı öncesinde hasta, doktor tarafından detaylıca muayene edilir. Yapılan muayene neticesinde göz bölgesinde yer alan deri sarkması, deri altı yağ miktarı, deri fazlalığı ve kaslardaki olası gevşeme belirtilerinin tespiti yapılır. Gerçekleştirilen inceleme neticesinde hangi teknik yöntemin kullanılacağına plastik cerrahi uzmanı karar verir.

Mutlaka göz altı torbası ameliyatı öncesi hem kronik göz hastalıkları hem de genel hastalık sorunları açısından doktor bilgilendirilmelidir. Yaklaşık olarak 1 saat kadar süren ameliyat damardan enjekte edilen sakinleştiriciyle, lokal anestezi üzerinden uygulanır. Ameliyat esnasında göz kapağı ve kirpik içerisinden açılan kesiler eşliğinde, yağ dokusu ile kas yıpranmaları üzerine müdahale gerçekleştirilir. Önceden belirlenmiş olan yağ fazlaları alınır ve gözaltı gerekli olan seviyede gerdirilir.

Göz Altı Torbası, Göz Altı Torbası Ameliyatı

Göz Altı Torbası Ameliyatının Ardından İyileşme Süreci

Gözaltı bölgesinde dinamik ve genç bir görünüm elde edilirken; ayrıca bu ameliyat ile göz kapağı fonksiyonu yeniden eski haline döner. Yapılan operasyonel müdahalenin ardından iyileşme süreci için uygulanması gereken bazı etmenler bulunmaktadır.

– Göz kapaklarında meydana gelebilecek ödem ve şişlik için, soğuk kompres uygulamalı ve yüksek yastıkta yatılmalıdır,

– Ameliyat sonrası önemli bir ağrı oluşmaz. Ciddi bir ağrı var ise bu kanamanın göstergesidir ve mutlaka doktora başvurulmalıdır,

– 4 veya 5 gün içerisinde dikişler tamamen alınır,

– 1 hafta içerisinde hasta günlük yaşamına dönebilir; ancak ödemin tamamen yok olması 4 veya 5 haftayı bulabilir,

– 2 hafta süreyle ağır kaldırılmamalı, yoğun spor yapılmamalı ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulmalıdır,

– Tuvalette aşırı ıkınma, gün içerisinde öksürük ve hapşırmadan kaçınılmalıdır,

Doktor kontrolü altında periyodik bakım ile beraber, ameliyat sonrası gerekli tedbirler alınarak kısa süre içerisinde istenilen sağlıklı ve estetik görüntüye sahip olunabilir.

Sağlıklı ve Estetik Bir Görünüm İçin Göz Altı Torbası Ameliyatı

Göz altı torbası için kalıcı ve etkin çözüm, ameliyatla yapılan operasyonel müdahale üzerinden sağlanır. Alt göz kapaklarında yer alan torbalar adına alt blefaroplasti, üst göz kapaklarında bulunan torbalar için ise üst blefaroplasti ameliyatı uygulanmaktadır. Bu uygulamalar bütünü uzman doktor kontrolü altında yapılan muayene ile gerekli tetkikler ele alınarak, uygun yöntem üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Diğer Hizmetler

Op. Dr. Sedat Baş Hakkında

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.