Mini Yüz Germe

Yüz germe ameliyatları günümüzde minimalize edilerek belirli noktalara uygulanmaktadır…

Yüz germe ameliyatları günümüzde minimalize edilerek belirli noktalara uygulanmaktadır. Bütün bir yüz için ameliyat gerçekleştirmek yerine, mini yüz germe tekniği sayesinde, daha az kesi yapılarak hızlı şekilde iyileşme süreci elde edilebilmektedir.

 • Yalnızca alt yüz kısmı,

 • Yanak bölgesi,

 • Gıdı,

Genel olarak boyun sarkıklığının ötesinde yanak sarkıklığı yaşandığı zaman, yalnızca derinin gerdirilmesiyle fazla kesi gerektirmeden uygulama gerçekleştirilmektedir.

Yüzün farklı bölgelerinde yaşlanma ve sarkma belirtileri çok ileri düzeye ulaşmadan, erken yaşlarda (40-50) bu uygulama ele alınmaktadır. Böylece hala elastik bir yapıya sahip olan deriyi germek çok daha kolay şekilde uygulanabilmektedir. Uzman doktor kontrolü altında yapılan muayene neticesinde, eğer mini yüz germe işlemi için bölge elverişli ise uygulama farklı yöntemler üzerinden sağlanır.

Mini Yüz Germe Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Cildin elastikiyet yapısını kaybetmediği dönemlerde yüz bölgesinde oluşan yaşlılık belirtileri ve sarkıklar için, bu mini operasyonel müdahale fazla kesi olmadan kolaylıkla uygulanabilmektedir. Lokal ya da genel anestezi üzerinden yapılan yüz germe operasyonu, sınırlı alanda cilt kaldırılarak gerçekleştirilir.

Uygulama fazla kesi yapılmadan sağlanır ve yüz adalesi kesilmeden, teyel dikişleri kullanılarak cilt toplanır. Mini facelift olarak da bilinen bu operasyon çok kısa sürer. Yüz adalelerinde kesilme yaşanmadığı için kanama ve şişlik meydana gelmez. Kulak memesinin ön kısmından başlamak suretiyle, kulak iç bölgesine gizlenen ve yaklaşık olarak 7 santimetre kadar kesi üzerinden uygulama tamamlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Mini Yüz Germe Operasyonuyla Oluşan Sonuç

  Mini yüz germe operasyonu ile kaldırılan cilt sayesinde, yanak ve alt çenedeki sarkıklar giderilir. Elmacık kemikleri istenilen görüntüye ulaşır ve burun kenarında yer alan oluklar hafifletilir. Yaklaşık olarak 2,5 saat kadar süren mini yüz germe operasyonu, lokal ya da genel anestezi veya sedasyon üzerinden uygulanmaktadır.

  Bu operasyon aynı zamanda belli başlı bazı kombine işlemler ile birlikte de yapılabilmektedir. Göz torbaları alımı, yüz bölgesinde yağ enjeksiyonu veya saç kaldırma operasyonları eşliğinde mini yüz germe tek seferde sağlanabilmektedir. Böylece çok daha gergin, sağlıklı ve genç bir cilde kavuşma şansı elde edilebilir.

 • Mini Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

  Küçük bir kesi üzerinden yapıldığından dolayı mini yüz germe ameliyatı sonrası morluk ve şişlik oldukça azdır. 40 ve 50 yaşları çerçevesinde yapılmasıyla henüz cilt genç olduğu için, toparlanma süreci çok daha kısa ve kolaydır. Dikişlerin iyileşmesi, uygulama yapılan bölgenin toparlanması ve morluk ile şişliklerin yok olması kısa sürede gerçekleşir.

  Ameliyatın ardından yüz görünümünde oluşan estetik, sosyal çevrede tamamen doğal bir görünüm olarak gözlemlenir. Yapılan mini yüz germe ameliyatı ile kişinin yüz özelliklerinde bir değişkenlik yaşanmaz. Yalnızca çok daha genç bir görünüm elde edilir. Uzman doktor kontrolünde ele alınan bu operasyon, orta ve hafif sarkık ile kırışıklıklar için son dönemlerde oldukça fazla tercih ediliyor.

tel