Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Meme küçültme ameliyatı, kadınlar için sadece bir estetik ihtiyaç olarak görülmez. Özellikle büyük bir meme, sırt ya da boyun ağrılarına sebep olabilir. Bu da zaman içerisinde kamburluk gibi ciddi sorunları beraberinde getirebilir. Ayrıca bazı kadınlarda sütyen kol sinirlerine baskı yapar. Baskı nedeniyle ise uyuşma sorunu ortaya çıkabilir. Görüldüğü gibi meme küçültme ameliyatı ihtiyaçtan da doğabiliyor.

Ameliyat genel anlamda dikleştirme ameliyatları ile de benzerlik gösterebilir. Küçültme ameliyatında meme içerisinde bulunan yağ ve bezelerden bir kısmı alınır. Böylece meme küçülürken bir yandan da şekil alır.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Meme Küçültme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Operasyon esnasında meme dokusu hastanın vücut ölçüleri doğrultusunda tekrar şekillendirilir. Fazla doku işlem sırasında çıkarılırken meme başı da yukarı çıkarılır. Küçültme ameliyatlarında hastaların en büyük kaygısı ameliyat sonrasında iyileşme süreci oluyor. Özellikle memede iz kalması hastalarda için ciddi birer sorun haline geliyor.

Her ne kadar estetik dikiş yöntemi kullanılsa da vücutta belli bir süre iz kalabilir. Fakat iz, zaman içerisinde iyileşme sürecine girer. İzler genellikle meme başının çevresinde yuvarlak biçiminde olur. Ayrıca meme başından aşağı doğru ise T biçiminde de iz görülebilir. Bizler ise son teknolojiden yararlanarak memenin alt kısmında yatay kesi olmuyor. Böylece iz kalma riski de ortadan kalkmış oluyor

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrasında Nelerle Karşılaşılır?

Meme küçültme operasyonu genel anestezi altında tamamlanır. İşlem hastanın kişisel durumuna da bağlı olarak 2,5 ile 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Dokular arasında oluşan fazla sıvının vücuttan atılabilmesi için ameliyat sonrasında diren takılır. Her iki memede de olan direnler en çok 2 gün içerisinde çıkarılır.

Ameliyat bittikten sonra hastaya sütyeni andıran sargılar takılır. Bunlar yaklaşık bir hafta sonra çıkarılır. Dikişler ise yine hastanın genel durumuna da bağlı olarak yaklaşık 10 gün sonra alınır. Sonrasında ise hasta günlük hayatına yavaş yavaş dönebilir. Fakat tam bir iyileşme sağlanana kadar ağır işler ve spor yapmaktan uzak durması gerekir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ameliyat sonrasında hastanın kendini koruması hızlı iyileşme için gereklidir. Operasyona bağlı olarak her hastada görülen bazı durumlar söz konusu olabiliyor. Özellikle memede morarma ve şişlik bunların başında gelir. Meme başında his kaybı da ameliyatın getirdiği geçici sorunlar arasında sayılabilir. Tüm bunlar iyileşme süreci ile birlikte ortadan kalkacaktır. Hastanın endişe etmesine gerek bulunmuyor.

Ameliyat öncesi ve sonrası hakkında cerrahlar hastaya geniş bilgi verdiği için hastalarımız sürece hakim olurlar. Hastalarımız işlem bittikten bir hafta sonra işlerine dönebilir. Fakat kendilerini korumaya devam etmeleri gerekir. Spordan bir süre uzak kalmanın yanı sıra havuza ve denize de girmemekte yarar var.

Siz de daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sorunsuz ve hızlı bir süreç için deneyimli hekimlerle çalışıyoruz.

Op. Dr. Sedat Baş

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.