Formu Doldurun Sizi Arayalım
X
Whatsapp
searchWHATSAPP
formİLETİŞİM FORMU
tel

Meme büyütme estetiği, küçük göğüslerin daha dik, dolgun ve çekici bir görünüme kavuşturulmasıdır. Çoğu kadın için küçük göğüslere sahip olmak büyük problemdir. Meme büyütme estetiği ile küçük göğüslerde daha çekici ve dolgun bir görünüm elde edilmektedir.

meme büyütme, Meme Büyütme

Meme Büyütme Ameliyatı

Tüm dünyada en çok yapılan estetik operasyonların başında meme büyütme ameliyatı gelmektedir. Göğüs büyütme yöntemleri şunlardır;

– Kompozit göğüs büyütme,

– İngiliz Tipi göğüs büyütme,

– Keller Funnel göğüs büyütme,

– Latin Tipi göğüs büyütme,

– Hawaii Tipi göğüs büyütme,

– Brezilya Tipi göğüs büyütme,

– Çipli Implant ile göğüs büyütme.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Hacim olarak küçük, asimetrik, sarkık veya doğumsal problemleri gidermek için uygulanır. Ortalama 1-1.5 saat süren bir operasyondur. Ameliyat sonrası hastaya sporcu sutyenine benzer bir sutyen giydirilir. Bazı durumlarda sutyen üzerine sıkı bir bandaj uygulanabilir. Ameliyat sonrası hasta 1 gece gözetim için hastanede tutulur. Verilen ağrı kesicilerle rahat bir gece geçirmesi sağlanır. Ertesi gün yapılan kontrol sonrası hasta evine gönderilir.

Sorularınız mı var? Hemen Cevaplayalım!

İstediğiniz uygulamalar hakkında bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için numaranızı bırakın sizi arayalım.

Meme Büyütme Ameliyatında Başarı

İlk birkaç gün istirahat edilmesi iyileşme sürecinin rahat geçirilmesi için önemlidir. Kolun hareket ettirilmesi ve kaslardaki gerginlik nedeni ile ağrı hissedilebilir. İstirahat sırasında dik oturmak ağrıyı azaltacağından önemlidir. İyileşme döneminde şişlikler giderek azalacak ve hareket kısıtlılığı ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrası takılan sutyen 1.5 ay boyunca kullanılır. Bu dönemde ağır kol hareketleri ve yoğun spor aktivitelerinden kaçınmak gerekir. Ameliyatın üçüncü gününden itibaren hasta normal yaşamına dönebilir.

meme büyütme, Meme Büyütme

Meme Büyütme Silikon Protez Seçimi

Damla ve yuvarlak meme şeklinde olan meme protezlerinin seçiminde aşağıdaki kriterler baz alınır;

– Hastanın tercihi,

– Göğüs derisinin kalınlığı,

– Göğüs kası kalınlığı,

– Vücut ölçüleri,

– Meme sarkma miktarı,

– Varsa daha önce geçirilen meme ameliyatları.

Meme Büyütme Ameliyatı Teknikleri

Meme büyütme ameliyatında 4 farklı noktadan silikon yerleştirilmektedir. Bunlar, koltuk altından, meme başı çevresinden, meme altı ve göbek kesilerinden yapılan protez yerleşim teknikleridir. Meme protezleri meme şeklinde veya balona benzer yapıdadır. Yuvarlak veya damla şeklinde olup meme durumuna en uygun olanı seçilir.

Kas altı silikon protez yerleşimi ince göğüs dokusu ve derisine sahip olan hastalarda tercih edilmektedir. Göğüs dokusu kalın ve göğüs derisi yeterli olanlarda ise kas üstü silikon protez yerleşimi tercih edilir.

Diğer Hizmetler

Op. Dr. Sedat Baş Hakkında

1970 yılında Istanbul’da doğdu. 1995 senesinde Tıp Fakültesini bitirip Tıp Doktoru ünvanını aldı. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlık eğitimine 2000 yılında başladı. “Kemik Benzeri Biyoaktif Glass Maddesinin Prefabrikasyon Yöntemi ile Damarlandırılması ve Bu Maddeye Canlılık Kazandırma” konulu uzmanlık tezi ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Ünvanını aldı.