Ameliyat olmadan estetik operasyon geçirmek günden güne arttığı gibi popülerliğini her geçen gün koruyor. Dış görüntüsünde değişiklik yapmak isteyen kişilerin kendine göre ayarladığı bir zaman diliminde yapılan ameliyatlar estetik ameliyatlardır. Gelişen tıp ve teknoloji sayesinde vücudunuzun çeşitli yerlerinde değişiklik yapabilirsiniz. Estetik olmadan önce ilk yapmanız gerekenlerden bir tanesi iyi bir doktor bulmanızdır. İyi bir doktor bulduktan sonra size düşen ilk oldukça kolaydır. Estetiğe olan talep oranı oldukça yüksek olmasından dolayı hem doktorlar hem de teknoloji giderek daha iyi bir hale geliyor. Günümüzün en çok talep edilen estetik trendleri ise şu şekildedir;

Burun Estetiği

En çok yapılan estetikler arasında hiç şüphesiz burun estetikleri yer alıyor. Estetik denilince akla genel olarak kadınlar gelse de erkeklerde bir o kadar kendinin farkında olup yüzünde ki çeşitli yerlerini değiştirmek ve burun ile alakalı olan problemi ortadan kaldırmak istiyor. Burun estetiği olmanın en büyük nedenlerinden bir tanesi de yüzün büyük bir bölümünü etkilemesidir. Çoğu zaman burun yapısı daha kemikli, daha geniş yapılıdır. Bu durumdan rahatsız olan ve burnun fiziksel görünümünü değiştirmek isteyen kişiler burun estetiğine başvuruyor. Sizlerde burun estetiğinde görünümünüzü değiştirmek daha kontrollü nefes almak için iyi bir araştırma sonrasında ameliyat olabilirsiniz.

Dudak Botulinum Toksin Uygulaması

Estetik trendleri arasında en  kolay gerçekleştirilen işlem dudak botulinum toksin uygulamasıdır. Son dönemlerin en trend işlemi olan dudak botulinum toksin uygulaması dudaklarının daha belirgin olmasını isteyen kadınlar için birebir. Ancak dudak botulinum toksin uygulaması güvenilir olmayan bir yerde yapıldığı zaman çoğu zaman büyük bir sıkıntıya neden olarak sağlık sorunları bir yana psikolojik problemleri de beraberinde getiriyor. Bu nedenle sizler dudak dolgusu için güvenilir bir yer bulup hayal ettiğiniz dudaklara kavuşabilirsiniz.

Liposuction

Kilo probleminden dolayı birçok insan bu durumdan oldukça şikayetçi. Ancak her ne kadar şikayet edilip psikolojik olarak kendinizi rahatsız hissetseniz bile bu durumun çözümü oldukça kolaydır. Ülkemizde de gelişme gösteren ve iyi sonuçlar aldıran liposuction yöntemi bölgesel zayıflamanın, vücuttaki yağlanmanın önüne geçmek ve var olan yağların vücuttan atmak için Liposuction işlemini yaptırabilirsiniz. Kilo problemi yaşayan insanlar için artık istemediği kıyafetleri giymek tarihe karışıyor. Liposuction yöntemi ile istediğiniz tüm kıyafetlere ve bedene kavuşabilirsiniz.

Gelişen tıp ve teknolojiler sayesinde vücudunuzun hangi bölgesini değiştirmek isterseniz o noktasını değiştirebilirsiniz. İyi bir doktor sayesinde istediğiniz ve hayal ettiğiniz vücuda ve yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. Her ne kadar değişim için yapılan bir işlem olsa da ameliyat olmasından dolayı insanlar psikolojik olarak kendini bu duruma hazırlayamıyor. Ancak estetik ameliyat için hiçbir şekilde korkmanıza gerek kalmadan gönül rahatlığı ile istediğiniz vücuda ve yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. İyi bir araştırma ile güzel bir ameliyat geçirebilirsiniz.

 

Leave a reply