Hangi Yaşta Hangi Estetik Yapılmalıdır?

Estetik günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası halini gelmiştir. Her yaştan kişi belli bölgelerine estetik yaptırmak isteyebilmektedir. Peki hangi yaşta hangi estetikler yapılmalıdır? İstediğiniz estetik ameliyatı yaş grubunuzla tutarlı mıdır? Gelin bu sorunun cevabını yazımızın ilerleyen bölümlerinde inceleyelim.

Gençlerde Estetik

Genç popülasyonda kozmetik cerrahi nadirdir. Bu yaş grubunun, her yıl gerçekleştirilen tüm kozmetik cerrahi prosedürlerin yalnızca% 4’ünü oluşturduğu bilinmektedir. Çoğu plastik cerrahi prosedürü, vücut tam yetişkin boyutuna ulaştığında en iyi sonucu verir. Rinoplasti (burun estetiği olarak da bilinir) yaşlı veya genç hastalar arasında popüler bir seçimdir. Kızlar genellikle yetişkin vücuduna 14-15 yaşlarında ulaşırken, erkeklerin bu süreci yaklaşık bir veya iki yıl daha uzun sürer. 2013 yılında ABD’de gençlere 30.000’den fazla rinoplasti ameliyatı yapılmıştır ve tüm estetik ameliyatlarının yaklaşık% 50’sini kapsamıştır. Erkek meme küçültme ameliyatı, erkek gençler için bir başka popüler prosedürdür.

20’li Yaşlarda Estetik

Rinoplasti, 20’li yaşlarındaki hastalar arasında popüler olmaya devam ediyor. 2013 yılında ABD’de 20-29 yaşları arasındaki hastalara yaklaşık 70.000 rinoplasti yapılmıştır. Ancak, bu yaş grubu için en popüler estetik ameliyatı göğüs büyütmedir. Hem salin hem de silikon implantlar 21 yaş ve üstü hastalarda kullanılabilir.

30’lu Yaşlarda Estetik

30’lu yaş grubu için yılda 1 milyonu aşan botulinum toksin uygulaması gerçekleştirilmektedir. Cerrahi prosedürler söz konusu olduğunda, liposuction popüler bir seçimdir ve meme büyütme popülerliğini sürdürmektedir.
Artık çocuk doğurmayacak kadınlar genellikle hamilelik öncesi şekillerine dönmek için bazı estetik ameliyatlarından geçerler. Liposuction, karın germe ve meme dikleştirme ameliyatı gibi prosedürler genellikle anne için gençleşmiş yeni bir görünüm kazanması için yapılır.

40’lı Yaşlar ve 50’li Yaşların Başlarında Estetik

Yaşlanma belirtileri 30’larda görünmeye başlıyor olabilir, ancak 40’lı ve 50’li yaşların başlarında yaşlanma tam hız ilerliyor. Bu yaş grubundaki hastalar, genç görünümlerini korumalarına yardımcı olan prosedürleri severler. Blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı) bu yaş için en popüler işlemdir ve kendinize gençleşmiş bir görünüm kazandırmanın harika bir yoludur. Hatta bazıları kulak arkasında kesi olmaksızın 90 dakikalık bir yüz germe işlemini tercih edebilir. Bu yaşta önleyici bakım, sonrasında daha kapsamlı ameliyatlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

55 Yaş ve Ötesi

50 yaşından sonra bile harika görünebilirsiniz. Yüz germe, 55 yaşın üzerindeki hastalar için en popüler işlemdir. Botulinum toksin uygulaması ve dermal dolgu maddeleri, yılda 1,4 milyondan fazla botulinum toksin uygulaması ve 800.000’den fazla dermal dolgu tedavisi ile popülerliğini korumaktadır.
Yaşınız kaç olursa olsun, en iyi halinizle görünebilirsiniz.