Kombine Estetik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Daha kısa sürede daha az maliyetle değişim sağlamaya olanak tanıyan ve giderek daha fazla kişi tarafından tercih edilen kombine estetik işlemler hakkında bilinmesi gerekenleri ve merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Kombine Estetik Nedir?

Kombine estetik, vücut üzerinde gerçekleştirilen çoklu estetik operasyonları ifade eder. Aynı ameliyatta birden fazla cerrahi operasyon uygulanabilir. Bu şekilde gerçekleştirilen kombine estetik operasyonlar, orantılı bir görünüm elde etmek isteyen herkes için idealdir.
Kısa sürede büyük oranda değişiklik yaratması açısından kombine estetik ameliyatlar; büyük bir avantajdır.

Kombine Estetik İşlemi Öncesi ve Sonrası Bilmeniz Gerekenler

Genellikle vücudun orantısız bölgelerinde uygulanan kombine estetik işlemler, doktorun kapsamlı konsültasyonu ile başlar. Ardından muayene süreci ve hastanın vücut analizleri ile devam eder.
Kombine estetik cerrahide operasyon sayısı, hangi prosedürlerin birleştirileceği, genel sağlık durumunuza, mevcutta ve geçmişte bulunan kronik rahatsızlıklarınıza göre belirlenir. Örneğin sigara içenlerde ameliyat süresi çok uzun olmamalıdır. Ayrıca ilerlemiş yaşa ve kronik rahatsızlıklara sahip olan kişilere kombine estetik ameliyatlar önerilmez.
Kombine ameliyatların süre uzunluğundan, hastaların operasyonu kaldırabilir düzeyde olması gerekir. Bu anlamda kişinin kan değerleri dikkate alınmalı ve ameliyat için gerekli kriterlere sahip olup olmadığı detaylı olarak incelenmelidir. Sonuç olarak, her hastanın durumuna göre farklı kararlar uygulanabilir. Bu süreç, doktorunuzun dahil olması ve dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Yapılan muayene ve analizler sonucunda hastanın kombine operasyonları kaldırabileceğine karar verilirse operasyon için uygun tarih belirlenir. Ameliyat öncesinde doktorunuz, ameliyatın olası riskleri ve faydaları hakkında size detaylı olarak bilgi verir.
Kombine ameliyatlar sonrasında takip ve bakım önemlidir. Bu anlamda, randevulara zamanında ve düzenli gidilmelidir. Ayrıca doktor talimatlarının yerine getirildiğinden emin olunmalıdır.
Kombine ameliyatlar, cerrahi alanında profesyonel ve geniş bir deneyime sahip olmayı gerektirir. Op. Dr. Sedat Baş hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kombine Estetik Ameliyatların Avantajları

Kombine estetik ameliyatlarda hastalar sadece bir kez anestezi alarak, anestezinin taşıdığı risk oranını en aza indirmiş olur. Her ameliyatın farklı zamanlarda yapılması daha uzun bir iyileşme süreci gerektireceğinden, kombine operasyonlar hastaların iyileşme süreçlerini kısaltır. Bu sayede kişi sosyal hayatına daha hızlı geri dönerek daha rahat uyum sağlayabilir. Daha kısa sürede, daha az operasyonla istenilen görünüme kavuşan hastalar zamandan ve maliyetten tasarruf etmiş olurlar.
Ayrıca tek bir operasyon bazen beklenen sonucu vermeyebilir. Bu nedenle operasyonları birleştirerek uygulamak, daha hızlı bir zaman çerçevesinde, daha görünür şekilde, ölçülebilir sonuçlara ulaşılmasını sağlayabilir.
Aynı anda yapılan operasyonlar sayesinde, birden fazla orantısız bölge düzeltilerek, hastada daha gözle görülebilir değişimler sağlanır ve daha estetik bir görünüm elde edilir.

En çok Tercih Edilen Kombine Estetik Ameliyatları

Günümüzde en çok tercih edilen kombine estetik işlemler şu şekilde sıralanabilir:
· Yüz germe ve göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti)
· Yüz germe ve kaş kaldırma ameliyatı
· Yüz germe ve boyun germe
· Göğüs estetiği ve karın germe
· Göğüs estetiği ve kol germe
· Göğüs estetiği ve rinoplasti
· Karın germe ve uyluk germe
· Dudak estetiği ve burun estetiği
· Genital estetik ve karın germe
· Kalça kaldırma ve karın germe
· Çene ve ısırma bozukluklarının düzeltilmesi, implant yerleştirilmesi ve rinoplasti
· Göz kapağı estetiği ve dermal dolgu maddeler
· Diğer cerrahi kombine işlemler
Kombine estetik ameliyatlar sayesinde vücut kısa sürede yeniden şekillendirilebilir. Bu anlamda oldukça sık uygulanan kombine operasyonlara aşağıdaki şekilde birkaç örnek verilebilir:
· Karın germe ve göğüs estetiği ameliyatı tercihlerde ilk sırada gösterilebilir. Kollar ve göğüsler birbirine yakın olduğu için hastalar bu iki prosedürü bir araya getirmeye çalışır. Burada göğüsler kaldırılırken, karın daha düz bir görünüme kavuşur.
· Kol germe ve göğüs estetiği ise, yine kol ve göğsün birbirine yakınlığından kaynaklı sık tercih edilen bir kombine ameliyattır. Kalınlaşmış kol yapısı, göğüs de bazı deformitelere sebep olabilir. Bu ameliyat da kombine estetik yardımı ile kollardaki sarkmalar giderilirken, aynı zamanda göğüs bölgesi ve göğüsler daha estetik bir görünüme kavuşur.
· Dudak ve burun estetiğinin birlikte yapılması hem doktorun yüz orantısını daha rahat oluşturmasını hem de hastanın tek bir operasyonla daha orantılı, estetik bir görünüme kavuşmasını mümkün kılar.
· Liposuction ve yağ transferi uygulaması da kombine bir estetik işlem olarak bilinir.
Kombine estetik operasyonlar hakkında detaylı bilgi almak ve size uygunluğunu öğrenmek için internet sitemizi ziyaret edebilir, sitemizde yer alan formu doldurabilir ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.