İnsanlar; hayatlarının her döneminde çok iyi bir dış görünüşe sahip olmak isterler. Bilhassa kadınların güzellik anlayışları farklıdır. Onlar için yüz güzelliği her zaman önemlidir. Yaşlanma belirtilerinin ilk olarak yüzde başlaması dikkat çekicidir. Ameliyatsız yüz germe ameliyatları veya cilt bakımı ürünleri sayesinde insanlar daha iyi bir dış görünüşe sahip olabilirler. Fakat, yüz gerdirme ile insanların beklentileri en iyi şekilde karşılanmış olur.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nedir?

İnsanlar; yaşa bağlı olarak sarkma ve kırışıklık sorunları ile karşılaşırlar. Yüz germe teknikleri; söz konusu sarkma ve kırışıklıklardan kurtulmak adına en iyi seçenektir. Yüz germe ameliyatı sırasında yüz germe tekniklerinden faydalanılır. Yüz gerdirme sırasında ilk olarak kişinin kulak önünden başlayan ve kulak arkasına kadar uzanan bir kesi yapılır. Bu sayede, derindeki dokular gerilir. Ayrıca, cildin kendisinin gerilmesinin önüne geçilir. Derindeki dokuların gerilmesi birçok avantaj sağlar. Yüz gerdirme operasyonunun kalıcı ve uzun süreli bir etki bırakmasını mümkün kılar.
Yüz gerdirme; tahmin edilebileceği üzere daha çok ileri yaşlardaki insanların tercihidir. Yaşın ilerlemesinden dolayı ortaya çıkan sarkma ve kırışıklık; derindeki dokuların gerilmesi yöntemi ile ortadan kaldırılır. Ayrıca, endoskop eşliğinde gerçekleştirilen teknik ile de yüz germe ameliyatı yapılabilir. Dört mm kalınlıktaki kameralar kullanılır. Söz konusu kameralar sayesinde bu ameliyatın etkisi arttırılır. İlk olarak, saçlı deri içerisinde ince kesiler yapılır. Bu yöntem esnasında da derindeki dokular çekilerek gerdirilir. Ancak, söz konusu yöntem; daha çok yüzünde daha az kırışıklık ve sarkma olan insanlar tarafından tercih edilir. İleri yaştaki insanlardan ziyade orta yaşlı insanların seçimi olarak adlandırılır.

Yüz Gerdirme Çeşitleri Nelerdir?

Orta yüz germe, mini yüz germe ve tam yüz germe gibi farklı yüz gerdirme seçenekleri vardır.

Orta Yüz (Yanak) Germe

Alt göz kapağındaki kesiden faydalanılarak yapılır. Bunun yanı sıra, saçlı deriden yapılan kısa bir kesi yardımıyla da orta yüz germe sürecine başlanır. Endoskopik olarak yapılması sayesinde ortaya başarılı sonuçlar çıkarır. Sorunları orta yüz bölgesiyle sınırlı 35-50 yaş aralığındaki kişiler için uygundur.

Mini Yüz Germe (Mini Face Lift)

Dolgu ve botulinum toksin uygulaması gibi işlemlerden beklediği verimi alamayanlar için ideal bir seçenektir. Yüzdeki sarkmaları ve yaşlı görünümü ortadan kaldırmak isteyenler için uygundur. Ancak, isteyen herkes mini yüz germe işleminden faydalanamaz. Plastik ve estetik cerrahi uzmanı; kişinin durumunu inceledikten sonra onun ameliyat için uygun olup olmadığına karar verir.
Mini yüz germe; kulak memesinin önünden başlayan, kulak içerisine gizlenen ve son olarak saçlı deriye kadar uzanan 5-7 cm’lik bir kesi ile gerçekleştirilir. Yalnızca sınırlı bir alanda yüz germe operasyonu gerçekleştirilir. Derin plandaki yüz sinirlerine herhangi bir zarar verilmez. Ayrıca, kaldırılan cilt; yukarıya doğru çekilir.

Tam Yüz Germe (Full Face Lift)

Gençleştirmek amacıyla yapılan bir operasyondur. Alın, orta yüz, alt yüz, üst ve alt göz kapakları, dudaklar ve boyun bölgesinin gençleştirilmesi hedeflenir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi

Ameliyatsız yüz germe; ameliyatlı seçeneğe kıyasla çok daha ekonomiktir. Ağrısız oluşu, kısa sürede iyileşmeyi mümkün kılması, tedavi sonucunun başarılı olması gibi avantajları vardır. Scarlet adı verilen mikro iğneli radyofrekans cihazı kullanılarak gerçekleştirilir. Özel tasarlanmış mikro iğneler sayesinde cildin altında bulunan kollogen lifler uyarılır. Bu sayede, yepyeni bir deri görünümü elde edilir.

Yüz Germe Fiyatları Nedir?

Yüz gerdirme fiyatları; kişinin yüzündeki problemin niteliğine göre farklılık gösterir. Ayrıca, cerrahın deneyimi ve operasyonun yapıldığı hastanenin özellikleri de fiyatlara etki eder.

Leave a reply