Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapabilir?

Yüz germe veya yüz kaldırma daha yaygın olarak  yüz gençleştirme ameliyatı olarak bilinen, estetik cerrahide yoğun istek olan müdahaledir.

Yüz germe, fizyonomisini değiştirmeden tüm yüzün estetiğini iyileştirerek yüze daha genç bir görünüm kazandırmanızı sağlar.

L yüzünün orta üçte birlik ifting veya Orta yüz-lift, dolgunluk ve yanak projeksiyon kaybına karşı koyacak kaldırma ve elmacık bölgenin yumuşak dokuları yeniden modelleme ve yüz genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmak hale getirmeyi amaçlayan bir cerrahi müdahaledir .

Alın ve kaş kaldırma ameliyatı , sarkık kaşları kaldırarak yüzün üst kısmında ve alında oluşan kırışıklıkları gidererek yüzün görünümünü iyileştirir. Bu cerrahi teknik, genellikle “kaz ayağı” olarak adlandırılan perioküler bölge etrafındaki kırışıklıkların iyileştirilmesine de izin verir. Operasyon, yüzün üst kısmındaki kasların yeniden şekillenmesi ve yeniden konumlandırılması, bunun sonucunda alın derisinin kaldırılması ve gerilmesinden oluşur.

Bu ameliyatlar bireysel olarak yapılabileceği gibi normal bir ameliyatta daha çok birbirleriyle kombine edilebilir.

Bu anatomik bölgenin modifikasyonu çok hassas bir operasyondur ve bir kişinin yorgun, kızgın, depresif, mutlu, genç olup olmadığının belirlenmesinde kaş çevresindeki bölgenin ifadesi çok önemli olduğundan cerrah tarafından özel bir dikkatle yapılmalıdır.

Yüz Kaldırma Ameliyatında Yaş Sınırı Var mı?

Bu tür bir ameliyat için yaş sınırı yoktur Bu cerrahi işleme başvuran hastaların çoğu 40-60 yaşları arasında olmakla birlikte 70-80 yaş arası kişilerde de yüz germe başarıyla uygulanmaktadır.

Ameliyatlı Yüz Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Yüz germe için en iyi adaylar , yüzü ve boynu sarkmaya başlayan, ancak cildi iyi elastikiyetini koruyan erkekler ve kadınlardır.

Orta yüz germe özellikle yüzü cildi iyi esneklik muhafaza yanakların boşaltılması ve yüzünün orta kısmının cilt gevşeme ancak nedeniyle yaşlı olanlar için endikedir.

Kaş kaldırma ameliyatı için en iyi adaylar, üst yüzündeki derinin sarkması veya sarkması nedeniyle gözleri ağır ve yaşlı, ancak cildi iyi elastikiyetini koruyan kadın ve erkeklerdir.

Yüksek veya saçsız bir alın, bazen uygulanmasını sınırlayabilse bile, bu tür bir müdahale için endikasyonu mutlaka engellemez.

Ameliyatsız Yüz Germe Seçenekleri Nelerdir?

Yüz gençleştirme ve cilt bakımı için botulinum toksin uygulamasın’dan hyaluronik aside ameliyatsız kaldırma veya daha invaziv çözümlere kadar pek çok olası tedavi var, uygulamaya karar verdiğiniz çözüm ne olursa olsun uzmanınıza  güven öncelikli durumunuz olmalıdır.

Ameliyatsız yüz germe,daha genç bir görünüm kazandırmak için yüz ve boyun dokularını kaldırmanıza ve germeniz olanak tanıyan minimal invaziv ve kısa süreli bir işlemdir . Dokuların altına etki eden ve onları tekrar gerdiren endodermal radyofrekans ile yapılan bir tedavidir.