Burun Estetiği Sonrası Gözlük Kullanımı

Burun estetiği genel olarak estetik operasyonları içerisinde en çok uygulananların başında gelir. Burun estetiğinden sonra hastanın öncelikli olarak hızlı ve bir  o kadar da sağlıklı bir şekilde iyileşmesi için dikkatli olması gerekir. Öncelikli olarak burun bölgesinin korunması gelir. Darbelerden korunma gibi önlemler dışında bir gözlük faktörü bile operasyon geçirmiş bir hasta için olumsuz etkidir. Şekil bozukluğu ya da ağrıya yol açabilir. Ameliyat sonrasında gözlük takmak zorunda olanlar için gözlük kullanımı birkaç hafta ertelenmek zorundadır. Zira kullanım hasta konforunu olumsuz etkiler. Zira ameliyattan sonra hastanın burnunda ağrılar ve şişlikler yaşanır. Bu duruma ek olarak gözlük kullanımı da girerse ağırlık ve baskı artacak dolayısıyla sıkıntı büyüyecektir.

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastaların burunlarını koruma aşaması çok önemlidir. Bu bir gözlük kullanımı dahi olsa önem taşır. Operasyondan sonraki kısa dönemde gözlük kullanımı burun yapısında olumsuz değişikliklere neden olur. Bu da istenmeyen sonuçlar demektir. Burun estetiğinden 1 yıl kadar sonra gerekli şekil tamamen oturacaktır. İyileşme sürecinin kısalması içinde kişisel olarak dikkatli ve özenli olmak, enfeksiyonlara karşı dikkatli olmak, buruna olan en küçük darbeden dahi uzak durabilmeyi başarmak önem taşır.

Burun estetikleri içerisinde burun küçültme ameliyatı ya da düzelttirme ameliyatları yaşanmaktadır. Her ne işlem yapılırsa yapılsın burun estetikleri sonrasında gözlük kullanımı şart olsa bile bu dönemde hastanın lens takması önerilir. Doktor hasta ilişkisi operasyon sonrasında büyük önem taşır. Zira verilen her önerinin uygulanması sağlıklı bir gidişatın göstergesidir. İyileşme sürecinden sonra gözlük kullanımına devam ettirilebilinir. Dolayısıyla bu dönem sabır ve özveri dönemidir. Gözlük takılırken ağrı hissedildiği an çıkarılması, herhangi bir spor anında zorlanma hissinin yaşanması gibi durumlarda yapılması gereken özenli olmaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Gözlük Kullanımı 

Burun estetiğinden sonraki 1 ay zarfında gözlük kullanımı önerilmez. Hatta hatta bu durum biraz daha uzayabilir. Gözlüğün verdiği ağırlık payı  burun bölgesinde şekil bozukluğunun yaşanması demektir. Aynı zamanda nefes alma problemleri de yaşatır. Estetik sonrasında burunda alçı olduğundan gözlük kullanımı zaten olası değildir. İyileşme dönemi sonrası bile hafif çerçeveli gözlüklere izin verilebilir. Eğer burun dokusunda çok fazla işlem yapıldıysa gözlük kullanımı izni süresi de uzar.

Burun estetikleri sonrası gözlük kullanımı ağrıya neden olabilir. Bu dönem en hassas olunması gereken bir dönem olduğundan darbelerden korunmak derken  basit gibi görünen bir gözlük kullanımı bile ciddi ağrılara ve burun şeklinin bozulmasına neden olacaktır. İşte bu sebeplerle gözlük kullanımı için belli bir süre ara verilmesi hastadan itina ile istenir. Burun estetiği ameliyatlarından sonra ağrılar, morluklar, şişlikler oluşması mümkündür. Bu dönem iyileşme dönemi olduğundan soğuk kompleksler özellikle uygulanması gereklidir. Ve tabi ki bu süreçte burunda alçı olduğundan gözlük faktörü her ne kadar için hasta için bir gereksinim olsa da kullanamaz.