Meme büyütme estetiği, dünyanın pek çok bölgesinde olduğu gibi ülkemizde de en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır. Meme büyütme operasyonunda kullanılan en yaygın ve etkili yöntem silikon implantlardır. Silikon implantların boyutuna ve şekline operasyon öncesinde hasta ve doktor arasında karar verilir. Bu noktada silikon implantlar damla ve yuvarlak olarak iki ana gruba ayrılır. Şekilleri dolayısıyla bu şekilde adlandırılan implantların alt gruplarında birçok farklı özellik ve boyut seçeneği mevcuttur. Kişisel olarak ideal silikon implantın seçilmesi sürecinde cerrahlar kişisel deneyimlerine ve görüşlerine göre farklı seçenekler önerebilir. Gelin, silikon implanlara biraz daha yakından bakalım.

Damla Silikon Nedir?

Damla silikon, görüntüsü damla şeklini anımsatan ve anatomik göğüs yapısına en çok benzeyen silikon implantdır. Göğsün üst kısmından daha çok alt tarafına daha dolgun bir görünüm kazandırır. Genel olarak çok zayıf ve meme dokusu olmayan kadınlar tarafından tercih edilir. Doğal bir görünüm kazandırması sayesinde silikon implant isteyenlerin yoğun ilgisini görür. Beraberinde birçok avantaj kazandıran silikon implant modeli, göğüs altından açılarak kasın altına yerleştirilir.

Damla Silikonun Avantajları:

• Göğüs kafesi uzun hastalarda daha doğal bir görünüm kazandırmayı başarır.
• Göğüs kafesi derisi ve kası zayıf hastalarda doğal bir görünüm elde edilir.
• Damla silikon implantın sarkan deriyi daha iyi toplaması, meme derisinde sarkma olup toplama işlemi istemeyen hastalar için avantaj kazandırır.

Yuvarlak Silikon Nedir?

Yuvarlak silikon, yarım daire şekline sahip ve içerisinde yer alan silikon jelin homojen bir biçimde göğsün her tarafında yayvan bir şekilde durmasını sağlayan implant modelidir. Daha büyük ve dolgun görünüme sahip göğüs isteyen hastaların ilk tercihi genel olarak yuvarlak protez olur. Daha dolgun bir görünüm kazandırması sayesinde destekli sütyenlerin kullanımına gerek kalmaz. Yuvarlak silikon implant, genel olarak göğsün alt kısımdan açılması ve kas altına yerleştirilir.

Yuvarlak Silikonun Avantajları:

• Dekolte kıyafet giymeyi seven kullanıcılar için yuvarlak silikon implant son derece hoş bir görüntü oluşturur.
• Meme derisindeki sarkmaları ortadan kaldırarak diri bir görünüm kazandırır.
• Göğüs implantı değişiminde yuvarlak silikon önceki boşluğu başarılı bir şekilde doldurur.

Yuvarlak ve Damla Silikon Arasındaki Farklar

Damla ve yuvarlak silikon arasında belli başlı farklar bulunur. Göğsü istenilen boyut ve sertlik derecesine getirmeyi sağlayan implantların en sık tercih edilen ikilisi gerek şekil gerekse kazandırdıklarıyla birbirlerinden ayrılır. Yuvarlak implantlar küre şeklinde ve homojen bir yapıdayken, damla implantların alt kısmı daha dolgun ve üst kısmı biraz daha basık bir şekildedir. Yuvarlak silikon implantları homojen yapısı sayesinde göğüs üst polü yani dekolte bölgesini damla silikonlara göre daha güçlü bir şekilde doldurur. Bu fark kişisel tercihlere uygun olarak hastalara bırakılır. Benzer şekilde yerleştirilen implantların bir diğer farkı ise yuvarlak silikonların değişim sürecinde daha pratik olmasıdır. Bu nedenle olası bir değişim durumunda yuvarlak silikonlar daha sık tercih edilir.

İsteyen İstediği Silikonu Seçebilir mi?

Göğüs implantı isteyen kullanıcıların aklını kurcalayan damla silikon mu yuvarlak silikon mu tercihi kişisel tercihler ve cerrahla yapılan görüşmeler sonucunda netlik kazanır. Genel olarak her iki implant da seçilebilir. Bununla birlikte göğüs yapınıza veya vücudunuza uygun olup olmadığını anlamak için belirli noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. Seçim yaparken vücut tipiniz oldukça kritik bir rol oynar. İki implant arasında seçim yaparken göğüslerinizin nasıl görünmesi istediğini netleştirmeniz gerekir. Daha sonra nasıl bir büyüklük istediğinize karar vermelisiniz. Büyüklük ve tarz belirlendikten sonra gerekli incelemeleri yaparak ve cerrahınızla konuşarak damla ve yuvarlak silikon arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Silikon implantlarda yüksek kalite ve alanında uzman bir cerrah arıyorsanız, sedatbas.com’u ziyaret edebilir ve istediğiniz görünüme rahat bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Leave a reply