Estetik Ameliyatlarda Doktor Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Estetik operasyonun başarısının doğrudan bağlı olduğu faktörler vardır. Bu faktörlerden en önemlisi doktor tecrübesidir. Estetik operasyon olmaya karar veren kişiler doktor seçimini yaparken bazı kriterlere dikkat etmelidir. Bu kriterler;

  • Plastik cerrahlar kendi içlerinde alanlarına ayrılmaktadır. Alanlara ayrılması hekimlerin ilgili alanda hizmet verdiğini ve ihtisasını bu alanda yaptığını gösterir. Bu nedenle ilk olarak hekimin hangi alanda uzman olduğunu sorgulamalısınız.
  • Hekimin el tecrübesi iyileşme süresini ve işlem başarısını artırmaktadır. Bu nedenle hekim tecrübesini sorgulamalısınız.
  • Meme büyütme ve burun estetiği operasyonlarında hekimlerin önceki vakaları incelemeyi talep edebilirsiniz.
  • Plastik cerrahlar genellikle hastaneler ile anlaşmalı olarak ameliyat yapmaktadır. Bu nedenle cerrahın ameliyatları hangi hastanede uyguladığını öğrenmelisiniz.

Estetik Operasyonlarda Doktor Neden Önemlidir?

Estetik operasyonun amacı doğal ve güzel bir görünüm kazanmaktır. Operasyon sonrasında beklenen doğallığın oluşması tamamen cerrahın el becerisine bağlıdır. Bu nedenle işlem için mutlaka el becerisi gelişmiş doktorları tercih etmelisiniz. Operasyon maliyetini direk olarak etkilen faktör cerrahtır. Cerrahın ameliyat maliyetini mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.  Estetik ameliyatları isim olarak aynı olsa da yapılan işlemler kesinlikle standart değildir. Doğru cerrah seçmek hem sağlık hem de estetik açıdan çok önemlidir. İstanbul plastik cerrah alanında çok gelişmiş bölgelerden birisidir.

Plastik Cerrah ve Hasta İletişimi Nasıl Olmalıdır?

Estetik ameliyatlar kişilerin psikolojik durumunu etkileyen çok önemli operasyonlardır. Özellikle başarısız sonuçları olan ameliyatlar hem maddi hem de manevi açıdan büyük bir kayıp yaşanmasına neden olur. Bu nedenle işlem öncesi ve işlem sonrasında hasta ve doktor arasında çok iyi bir iletişim kurulmalıdır. Hasta doktoruna operasyondan neler beklediğini en somut şekilde anlatmalıdır. Doktor ve hasta arasında yaşanan iletişim eksikleri olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Plastik cerrahlar hastalarını operasyon öncesinde ve operasyon sonrasında dikkatli bir şekilde takip etmeli ve gerekli tüm tedaviyi uygulamalıdır. Hastanın isteklerini anlayarak hastaya uygun olabilecek en doğru operasyon yöntemine karar verebilmelidir.

Plastik Cerrahların Taşıması Gereken Özellikler

Plastik cerrahlar belirli bazı özellikleri taşımak zorundadır. İlk olarak iyi bir dinleyici olmalıdır. Hastanın beklentilerini ve şikayetlerini dinleyerek doğru çözüm önerileri sunmalıdır. Hastanın istediği vücut şekli ve operasyonlar uygun değilse doğru şekilde yönlendirmeli ve en doğal sonuca odaklanmalıdır. İstenen kaş yapısı, burun şekli, meme yapısı ve dolgular herkes için aynı ölçüde olamaz. Bu nedenle ileri görüşlü ve tecrübeli hekimler hastanın istediği şekli en doğal hali ile hastaya göstermelidir. Plastik cerrah Sedat Baş bir cerrahın taşıması gereken tüm özelliklere sahip ve alanının en iyi doktorlardan birisidir. Operasyon sonucundan memnun kalabilmeniz için doğru ve güvenilir doktor seçimi yapmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız. Aksi halde maddi ve manevi kayıplar yaşayabilirsiniz.