Estetikte Doğru Bilinen Yanlışlar

Günümüzde her geçen gün artarak devam eden ameliyatlardan bir tanesi estetik ameliyatlardır. Estetik ameliyat olma oranı günden güne artsa da estetik hakkında çeşitli bilgiler edinilerek doktora başvuruluyor. Öncelik olarak estetik ameliyat olmadan önce mutlaka ameliyat olacağınız noktanın ne şekilde ameliyat yapıldığını, ameliyat öncesinde ne yapmanız ya da ne yapmamanız gerektiğini mutlaka bilmenizde fayda vardır. Kulaktan dolma bilgiler ile araştırma yapmadan gitmiş olduğunuz yerler ameliyat sonrasında eski halini aratabilir. Bu nedenle estetik hakkında kesinlikle iyi bir araştırma yaparak ne şekilde yol alacağınızı biliyor olmanız gerekir. Eğer araştırma yapmadan ameliyat olmayı göze alırsanız daha sonrasında geri dönüşü olmayan bir yola girebilirsiniz. Ameliyattan önce doğruları ve yanlışları öğrenerek mutlaka bu doğru bilgiler doğrultusunda bir karar vermeniz gerekir. Estetik ameliyatta doğru bilinen yanlışlar şu şekildedir;

Estetik Ameliyat Kış Mevsiminde Yapılır

Estetik yanlışları arasında en çok rastlanan bilgilerden bir tanesi estetik ameliyatın kışın yapılacağıdır. Böyle bir durum kesinlikle mümkün değildir. Estetik ameliyatlar hem kışın hem de yazın yapılabilir. Ancak yazın yapılacak ameliyatlarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta estetik ameliyatlarda dikiş atılan bölgenin iyi bir şekilde güneşten korunması gerekir. Güneşten korunmak içinde yüksek faktörlü kremler kullanarak estetik olduğunuz noktayı koruyabilirsiniz. Bu durumda da herhangi bir risk kalmayacaktır.

Estetik Ameliyattan Sonra Burun Düşer

Estetik ameliyatı olduktan sonra hafif kalkık olan burnunuzun düşeceği söylentiler arasındadır. Ancak iyi bir operasyon sonrasında burun ucu düşmesinde herhangi bir durum kesinlikle yaşanmaz. Estetik hakkında bildiğiniz yanlışları bir kenara koyarak estetik doğruları ile kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Estetik Ameliyatlarda Dikiş İzi Kalmaz

Her ne kadar tıp ilerlemiş ve estetik oranları her geçen gün artarak devam etse bile dikiş izlerinin tamamen yok olması gibi bir durum söz konusu değildir. Doktorunuz ameliyat esnasında izin daha az görünür olması için çeşitli işlemler yaparak daha az belirgin bir hale getirilebilir. Ancak tamamen silinmesi şimdilik söz konusu değildir.

Göz Kapağı Estetiği Göze Zararlıdır

Göz kapağı düşük olan kişilerin göz kapaklarının daha normal bir hale gelmesi ve eski haline dönmesi için göz kapağı estetiği yapılır. Göz kapağı estetiği yine cerrahlar tarafından gerçekleştirilir. Ancak göz yüz üzerinde önemli bir organ olmasından dolayı göz kapağı için yapılan estetiklerin göze zarar verildiği söylentiler arasındadır. Bu ameliyatın göze herhangi bir zararı yoktur. Tam tersi hastanın daha rahat bir şekilde görmesini sağlamak ve ileride göz kapağından dolayı meydana gelebilecek görme bozukluklarını ortadan kaldırmak için mutlaka yapılması gereken önemli bir operasyondur.

Estetik hakkında doğru bilgileri öğrendikten sonra gönül rahatlığı ile ameliyatınızı rahatlıkla olabilirsiniz. Estetik yanlışları kişileri estetikten uzaklaştırır ve yıllar boyu bu yanlış bilgiler ile ameliyatınızı olmamanızı sağlar. Sizler iyi bir araştırma sonrasında ameliyatınızı olabilirsiniz.