Göz Çevresinde ki En Önemli Estetik Problemler

Yüz estetiği denildiği an akla ilk gelen noktalardan bir tanesi göz çevresi estetiğidir. Gözler hiç kuşkusuz yüzün en dikkat çeken bölgesidir. Yaşamınızda yaşadığınız çeşitli sıkıntı ve stresler yüzünüze de direkt olarak etkiler. Yüzünüzün daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Bu nedenle de herhangi bir işlem yaptırmadan hayatınıza devam ettiğiniz müddetçe göz çevrenizde ki problemler artarak devam eder. Göz estetiği arasında en çok yaptırılan ameliyatlar arasında göz kapağı sarkması, kazayağı çizgileri, gözaltı torbaları ve kırışıklıklar en çok yaptırılan ameliyatlardır. Bu ameliyatlardan sonra daha fresh ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Siz her yıl yaş almaya devam ettikçe kaslarınız ve deri dokularınız aşağı doğru çeker ve göz de bulunan yağ dokusu da bundan etkilenerek göz çevresinde ki yağı tutan kaslar gevşer. Göz çevrenize yapılacak olan en ufak detay ve küçük ameliyatlar ile bu görünümden kurtulabilirsiniz. En çok yaptırılan göz çevresi estetiği ve göz çevresi problemleri şu şekildedir;

Göz Çevresi İçin Yapılan Botulinum Toksin Uygulaması İşlemi

Botulinum toksin uygulaması, yüzün daha sağlıklı görünmesi için yaptırılan bir işlemdir. Özellikle kazayağı bölgeleri, alın ve çatık kaş çizgileri, kaş şekillendirmesi gibi noktalara botulinum toksin uygulaması yapılır. Hasta botulinum toksin uygulaması yaptırdıktan sonra normal rutin hayatına geri dönebilir ve herhangi bir ağrı sızı çekmez. botulinum toksin etkisi en az 15 güne kadar kendini gösterir ve 6 ila 7 ay arasında botulinum toksin uygulaNMIŞ görünüm devam eder. Daha sonrasında kırışıklıklar ortaya çıkabilir ve bu durumda da enjeksiyon tekrar edilmesi gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Oldukça Önemlidir

Göz çevresinde yer alan göz kapağı problemleri mutlaka estetik olmayı gerektiren bir estetik problemidir. Daha iyi bir görünüme sahip olmak için göz kapağı estetiği olmanızda fayda vardır.  Gözaltı torbaları ve göz kapağında mevcut olan çeşitli problemler yaşınızdan daha büyük göstermenize neden olabilir. Bu nedenle çözümü mevcut olan estetikleri yaptırabilirsiniz. Göz kapağı estetikleri de bunlardan bir tanesidir. Göz kapağı estetiğinde genellikle lazer cihazları kullanılır ve herhangi bir iz kalmaz. İyileşme süreci de oldukça kısadır.

Kapak Düşüklüğü Ameliyatları En Sık Ameliyat Olunan Bölgedir

Estetik ameliyatları arasında en çok ameliyat olunan bölge göz kapak düşüklüğü ameliyatıdır. Bu kapak düşüklüğü yaşa göre değil küçük bebeklerde ve ileri dönemlerdeki yaşlılarda da meydana gelebilir. Göz kapağı düşmeleri genel olarak göz kapaklarda ki kasın giderek gevşemesi, göz kapağının yukarda kalmasına yardımcı olan sinirler kapağın düşmesine neden olan en büyük etkendir. Göz kapak düşüklüğü tedavi edilmediği müddetçe görme bozukluklarına neden olabilir. Ancak görme de en ufak bir problem yaşamamak ve daha genç görünmek için göz kapağı düşüklüğü için yüz estetiği seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.