Siz her ne kadar fark etmeseniz de her geçen gün ve hatta her geçen yıl vücudunuzda, cildinizde çeşitli değişiklikler meydana geliyor. Bu değişiklikler her yıl artarak devam ediyor ve yüzünüzde ki çizgileri ortaya çıkarıyor. Özellikle yaş aralığı 25-30 yaş aralığında olan kişilerde kırışıklıklar çok fazla belli olmasa bile 35-40 yaş aralığına gelindiği zaman göz çevresinde meydana gelen çizgiler kendini daha fazla belli etmeye başlıyor. Kendini daha fazla belli eden çizgiler maalesef kişileri psikolojik olarak da etkiliyor. Yaş aldıkça sadece göz çevresinde olan kırışıklıklar değil yüzünüzde ki çeşitli yerlerde de değişiklikler meydana geliyor. Yaş aldıkça yüzünüzde oluşan çeşitli değişiklikler şu şekildedir;

Boynunuz Değişmeye Başlayan İlk Yer

Boyun etrafınız yüzünüzde ki deriye oranla daha ince bir yapıdadır. İnce bir yapıda olmasından dolayı da yaşlanmaya daha müsait bir hali vardır. Boyun bölgeniz yaşlanmaya karşı daha hassas ve yaşlanmanın neredeyse ilk başladığı yerdir. Aynı zamanda siz her ne kadar fark etmeseniz bile vücudunuzun en çok güneşe maruz kalan yeri yine gıdığınızdır. Genel olarak yüze bakım yapıldığı zaman unutulan yerlerden bir tanesi boyun bölgesidir. Yaşlanmanın ilk etkilerini burada göreceğinizden dolayı yüzünüze uyguladığınız bakımı mutlaka boyun ve gıdı bölgenize de uygulamanızda fayda vardır. Sizler yaş aldıkça boyun bölgenizde değişime uğrar, sarkar ve kırışır.

Yüzünüz Daha Fazla Kızarıyor

Yaş aldıkça değişime uğrayan bir diğer noktalardan bir tanesi de yüzün zamanla daha kızarmasıdır. Yaşlanınca ne olur diye düşündüğünüz zaman akla ilk olarak kırışıklıklar gelse bile gençlik dönemlerinizde deniz, kum, güneş gibi keyifli zamanlarınızın faturasını yaş aldıkça bir bir ödüyorsunuz. Yaş aldıkça yüzünüzde kırmızı noktalar belli oluyor ve cildiniz pembe tonlarda oluyor.

Cilt İle Bütünleşen Benekler

Yaşlanmaya bağlı olarak her yıl artarak devam eden benekler koyu ya da açık renkli olarak cildinize yerleşiyor. Bu beneklerin oluşmasında ki en büyük nedenlerden bir tanesi güneşe sürekli olarak maruz kalmanızdır. Ancak bu beneklerin oluşmasını önlemek ve cilde yerleşmesini engellemek için dışarıya çıkmadan önce mutlaka koruyucu güneş kremi kullanmanızda fayda vardır.

Dudak Çevresi de Kırışıyor

Yüzün ve dudak çevresinin yeteri kadar nem almaması ve güneşe maruz kalması gibi çeşitli nedenler dudak çevresinin kırışmasına neden oluyor. Bu durumda zaman geçtikçe daha belirgin hale gelen çizgileri oluşturmasından dolayı oldukça sinir bozucu bir hal alıyor. Bu rahatsız edici çizgiler her geçen gün belirgin olmaya başladıkça bunu önlemek için mutlaka içerisinde kolajen olan kremlerin kullanılmasında fayda vardır.

Yüzde meydana gelen değişiklikleri önlemek ve daha fazla ilerlemesini engellemek için yüz estetikleri yaptırarak kırışıkların önüne geçebilirsiniz. Yaşlandıkça değişen yüz hatlarınız ve kırışıklıklara uzun süreli olarak çözüm bulabilirsiniz.

 

Leave a reply